Величний костел XIX століття у Житомирі, що колись встиг побути військкоматом та обласною філармонією

АРХІТЕКТУРА

Костел розташувався у центрі Житомира. Він, разом з іншими храмами міста, є насправді окрасою Житомира.

Його велич та краса багатьох зачаровують.

Ми ж хочемо трішки розповісти про храм та постать Іоанна із Дуклі, котрого, між іншим, свого часу було канонізовано (ред. визнано святим). Він був чудотворцем. Як бачимо, не лише у книгах, зокрема в Біблії, є дива, аскетизм, чудесні зцілення, а й в Україні…

Читайте також: «Тепер хоч щось видно»: У Житомирі привели в порядок провалля на Великій Бердичівській

Храм почали зводити ще в 1838 році, а вже за чотири роки, у 1832-му, вже завершили його будівництво. Нині прекрасна неокласична споруда розташувалася в центрі міста, на майдані Соборному. Спершу будівлю звели для того, аби вона слугувала костелом для духовної семінарії. Втім з часом призначення костелу змінювалося. Зокрема, спершу храм був ордену францисканців, але 103 роки тому, у 1917-му, представники тодішньої радянської влади розташували в костелі військкомат. У повоєнні роки храм навіть обласною філармонією встиг побути. І лише через багато років храм знову повернули францисканцям. Трапилося це 28 років тому.

Костел, зауважимо, вже 27 років є культурною спадщиною Житомира, як пам’ятка архітектури, що має національне значення.

Храм освятили 25 жовтня 1997 року. Він є діючим і донині.

Довідка.

Іоанн, або ж Іван із Дуклі — чернець-францисканець, котрий народився у 1414 році. Він, між іншим, вважається католицьким покровителем прекрасного міста Львів. Народився чернець в нмеличкому містечку під назвою Дукля, котре свого часу було у складі у Кросненського повіту Підкарпатського Воєводства. Завершивши навчання у Кракові Іоанн став відлюдником. До кінця свого життя він не припиняв проповідувати, відколи в 1434 році вступив до францисканського ордену. Відомо, що в останні роки життя чернець-францисканець сильно хворів. Помер Іоанн із Дуклі у 1484 році. Його свого часу поховали у дворі монастиря бернардинів.

Текст за матеріалами ua.igotoworld.com

Фото: Роман Гардашов

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: