Вибираємо духову шафу: корисні поради

Духовка — головний помічник досвідчених кулінарів і кухарів-початківців. Їжа в ній готується самостійно, з мінімальною людською участю. Достатньо поставити сиру страву в шафу, вибрати відповідний робочий режим і температуру, засікти час приготування або поставити таймер. Результат — смачна та корисна їжа, від солодкої випічки до м’ясних делікатесів, з мінімальною кількістю жирів та калорій.

Різноманітність моделей побутової техніки сьогодні така величезна, що розбігаються очі. У статті розповідаємо, де купити духову шафу, якими бувають популярні варіанти та на що, у першу чергу, треба звернути увагу під час замовлення.

Різновиди та особливості духовок

Базова класифікація духових шаф — за джерелом живлення:

  1. Газові. Недорогі, економічні, дозволяють наочно контролювати силу вогню та зігрівають теплом усю кімнату, що зручно взимку. Мінуси таких моделей: ризик займання та опіку, відсутність робочих режимів приготування, поява кіптяви та жиру на стінках, спалювання кисню.
  2. Електричні. Сучасні, багатофункціональні, безпечні, мають вбудовані програми приготування, 1-3 ТЕНи по колу, корисні дрібниці на кшталт індикаторів та таймерів. Це найпопулярніші духовки, потрібні у побуті та закладах громадського харчування.

Духову шафу можна встановити ​​в будь-якому місці або вмонтувати в меблеву нішу. Перший варіант зручний, якщо ви часто переїжджаєте або купуєте побутову техніку на вже готову кухню. Вбудовані пристрої гармонійно вписуються в кухонний гарнітур і не вибиваються із загальної концепції інтер’єру.

Правила вибору духовки

Під час покупки духової шафи зверніть увагу на такі характеристики:

  1. Тип керування. Механічна панель проста і зрозуміла, зате електронний дисплей відкриває доступ до більшої кількості функцій і простіше миється.
  2. Тип очищення. Крім ручного миття, внутрішню частину шафи можна очищати піролітичним способом (максимальне нагрівання для розщеплення жиру) або гарячою парою. Топові моделі покриваються особливою емаллю, яка вбирає та знищує сліди кіптяви.
  3. Місткість. Розмір духової шафи потрібно підбирати під меблеву нішу (якщо вона буде вмонтована) і з урахуванням вільного простору на кухні. Відповідний корисний об’єм пристрою залежить від кількості людей у ​​будинку та частоти приготування страв.
  4. Попередньо встановлені робочі режими. Духові шафи можуть працювати на запікання, розморожування, як електричний гриль, готувати страви на пару або за технологією сувід.
  5. Додаткові функції та особливості. Наприклад, індикатор нагрівання дозволяє вчасно поставити пиріг у піч, вентилятор — прискорити процес приготування їжі, блокування робочої панелі — захистити активних малюків від опіків.
  6. Комплектація. Духова шафа може продаватися зі знімними піддонами, телескопічними напрямними, ґратами для гриля, термощупом тощо.

Тепер ви знаєте багато нового про вибір духовки. Бажаємо вдалих покупок!

Новости Украины | Последние новости Украины