Вибори: у сумчан залишилося менше тижня, щоб змінити виборчу адресу

відео

На місцевих виборах в Україні, що відбудуться 25 жовтня цього року, вперше дозволено голосувати там, де людина фактично проживає, а не лише там, де вона зареєстрована. Але варто поквапитися, адже до 10 вересня залишилося менше тижня, щоб змінити виборчу адресу.

Змінити місце голосування за фактичною адресою проживаня можна он-лайн – на сайті Державного реєстру виборців або особисто завітати із заявою та паспортом до місцевого відділу ведення Державного реєстру виборців.

Якщо у вас є електронний цифровий підпис, ви можете зробити це он-лайн. Необхідно зайти на сайт ЦВК, на вкладку Державного реєстру виборців і там є покрокова інструкція зміни виборчої адреси. Треба буде написати заяву та вказати відповідну адресу голосування. Вся процедура займе у вас не більш ніж 5 хвилин. Нова адреса закріпиться за вами і вже на наступних виборах цю процедуру не треба буде проходити повторно.

Виборча адреса залишиться незмінною, допоки ви не напишете ще одну заяву, а зробити це можна буде не раніше ніж за рік.

А щоб запобігти зловживанням, ЦВК звернулась до Національної поліції України з метою забезпечення перевірок фактичного місця проживання осіб, що подали заяви. Відповідно, притягувати до відповідальності будуть тих осіб, які подавали недостовірну інформацію.

Виборчий кодекс дозволив брати участь у виборах також людям, які не мають місця реєстрації. В Україні таких більше мільйона. Вони можуть обрати виборчу адресу в тій громаді, де вони проживають.

Якщо у вас немає можливості змінити виборчу адресу по Інтернету, потрібно звернутись до місцевого відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання. З документів — пред’явити паспорт. Якщо немає паспорта (у разі недавнього набуття громадянства України), подати тимчасове посвідчення громадянина України.

Довідково. Виборчою адресою особи є адреса, за якою зареєстровано її місце проживання. Виборчий кодекс закріпив можливість «прив’язати» виборчу адресу виборця не лише до місця зареєстрованого проживання, а й до фактичного місця проживання. У Державному реєстрі виборців ця адреса дійсна поки відділ ведення Державного реєстру виборців не отримає інформацію, що ви переїхали або придбали інше власне житло.

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: