Віртуальні вибори до міської ради Полтави: скільки депутатів і з яких партій обрали наші читачі?

Ми завершили голосування у віртуальних виборах до міської ради Полтави. За десять днів у голосуванні взяв участь 1391 читач нашого видання. За результатами наших виборів до віртуальної міської ради проходять п’ять політичних партій – «За майбутнє», «Європейська солідарність», «Рідне місто», «Слуга народу» та «Свобода». У процесі голосування партія «За майбутнє» постійно лідирувала із солідним відривом, а от «ЄС» та «РМ» кілька разів змінювали одне одного на другому-третьому місцях.

Зараз ми спробуємо не лише порахувати голоси та відсотки, а й підрахувати – скільки б депутатів мали політичні партії у новій раді, якби вибори були не віртуальними, а цілком реальними.

Почнемо з того, що лише п’ять партій подолали 5-відсотковий прохідний бар’єр. З-поміж інших учасників голосування найближче до нього наблизилася «Аграрна партія», яка набрала 3,9 відсотків.

Тому для розрахунку виборчої квоти ми сумуємо лише голоси за п’ять «прохідних» партій: 430 («За майбутнє»)+298 («Європейська солідарність»)+191(«Рідне місто»)+104 («Слуга народу»)+85(«Свобода»)=1108.

Перші номери списків партій гарантовано отримають місця у раді. Отже, 5 мандатів вже зайняті. Віднімаємо 42-5=37 вільних мандатів у раді. Тепер 1108 голосів ділимо на 37 мандатів. Отримуємо виборчу квоту у 30 голосів. Знову ж таки, нагадуємо, що підрахунок стосується лише нашого віртуального голосування і є доволі приблизним. Далі все максимально просто. Ділимо кількість набраних партією голосів на виборчу квоту.

«За майбутнє» у підсумку отримує 14+1 мандатів, «Європейська солідарність» — 10+1, «Рідне місто» — 6+1, «Слуга народу» — 4+1 та «Свобода» — 3+1.

Розклад хоч і віртуальний, але у реальності він був би надзвичайно цікавим. Адже потенційну більшість довелося б вимушено утворювати політичним опонентам. Приміром, щоб утворити більшість без депутатів партії «За майбутнє» Олександра Мамая довелося б об’єднуватися у тому чи іншому форматі «ЄС» та «Слугам народу», які є запеклими політичними опонентами.

Втім, це вже не надто цікаво прогнозувати віртуально. Дочекаємося реальних результатів виборів, порівняємо їх із нашим голосуванням, а вже потім спробуємо вдатися до політичної аналітики.

Нагадаємо, раніше ми опублікували список імовірних претендентів на посаду міського голови Полтави.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: