29 січня у Житомирі у залі обласної організації Національної спілки художників України відкрили першу після локдауну виставку. Свої роботи представив живописець Станіслав Антонюк. На його полотнах – історичні постаті, український побут початку двадцятого століття та натюрморти.
Станіслав Антонюк розповів, що займається живописом понад 60 років. У виставковій залі Національної спілки художників він представив лише декілька десятків своїх робіт із кількох тисяч написаних. Висота полотен подекуди сягає більше двох метрів. Станіслав Антонюк каже, що на великих полотнах – широкий простір для творчості:
«На маленьких треба вимальовувати, а тут можна широко намалювати. В Києві – великі зали. Маленька картина губиться, а велика має гарний вигляд. Мені цікаво малювати саме великі. До того ж я пишу бочки, ночви, вулики. Вони великі за розміром. Як на маленькій можна написати бочку, яка півтора метри висотою»?
Відвідувачі виставки розповіли, що їм сподобалося, що у всіх роботах Станіслава Антонюка присутній український колорит. Анатолій Бордюг каже, що все на картинах як живе:
«Оце яблучко, воно живе. Хочеться хліба цього відрізати, сіллю посипати і з задоволенням з’їсти. Воно справжнє».
Іншого відвідувача виставки Анатолія Мельниченка найбільше вразили кирзові чоботи і коса з серпом:
«Воно вражає. Я народився у селі. Для мене кирзові чоботи – моє життя».
Захоплюється творами живописця і Віктор Радчук:
«Я рівних йому не бачу – генетичне відчуття українського побуту, української душі».
Співорганізатор вернісажу Василь Кондратюк зазначив, що виставка Станіслава Антонюка стала першою у залі спілки художників після локдауну:
«Вже не один відвідувач залишив сьогодні свої відгуки. Хотілось би, щоб і надалі виставки відбувалися і ніякі локдауни нам не заважали».
Роботи Станіслава Антонюка у виставковій залі обласної організації Національної спілки художників України можна оглянути до 17 лютого.
Автор: Леонід Харшан
Камера: Сергій Базилюк
Джерело: suspilne.media