Висота полотен подекуди більше двох метрів: У Житомирі відкрили виставку картин Станіслава Антонюка

29 січня у Житомирі у залі обласної організації Національної спілки художників України відкрили першу після локдауну виставку. Свої роботи представив живописець Станіслав Антонюк. На його полотнах – історичні постаті, український побут початку двадцятого століття та натюрморти.

Станіслав Антонюк розповів, що займається живописом понад 60 років. У виставковій залі Національної спілки художників він представив лише декілька десятків своїх робіт із кількох тисяч написаних. Висота полотен подекуди сягає більше двох метрів. Станіслав Антонюк каже, що на великих полотнах – широкий простір для творчості:

«На маленьких треба вимальовувати, а тут можна широко намалювати. В Києві – великі зали. Маленька картина губиться, а велика має гарний вигляд. Мені цікаво малювати саме великі. До того ж я пишу бочки, ночви, вулики. Вони великі за розміром. Як на маленькій можна написати бочку, яка півтора метри висотою»?

Відвідувачі виставки розповіли, що їм сподобалося, що у всіх роботах Станіслава Антонюка присутній український колорит. Анатолій Бордюг каже, що все на картинах як живе:

«Оце яблучко, воно живе. Хочеться хліба цього відрізати, сіллю посипати і з задоволенням з’їсти. Воно справжнє».

Іншого відвідувача виставки Анатолія Мельниченка найбільше вразили кирзові чоботи і коса з серпом:

«Воно вражає. Я народився у селі. Для мене кирзові чоботи – моє життя».

Захоплюється творами живописця і Віктор Радчук:

«Я рівних йому не бачу – генетичне відчуття українського побуту, української душі».

Співорганізатор вернісажу Василь Кондратюк зазначив, що виставка Станіслава Антонюка стала першою у залі спілки художників після локдауну:

«Вже не один відвідувач залишив сьогодні свої відгуки. Хотілось би, щоб і надалі виставки відбувалися і ніякі локдауни нам не заважали».

Роботи Станіслава Антонюка у виставковій залі обласної організації Національної спілки художників України можна оглянути до 17 лютого.

Автор: Леонід Харшан

Камера: Сергій Базилюк

Джерело: suspilne.media

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: