Вже понад 600 в’язнів пішли у ЗСУ: офіцер оцінив, чи допоможе це на фронті

За словами командира танкової роти, ці люди більше вмотивовані та морально готові до війська.

Балабуха проводить співбесіди з ув’язненими / фото УП

34-річний командир танкової роти 32-ої бригади ЗСУ Дмитро Балабуха, який зараз переходить на нову офіцерську посаду в штурмовій роті з в’язнів, оцінив нову ініціативу Мін’юсту. Наразі до Сил оборони долучилось вже понад 600 таких бійців.

«На днях я їздив в одну з колоній проводити співбесіду якраз з такими людьми. Я думаю, з цього буде результат навіть більше, ніж очікується. Хлопці там дійсно вмотивовані. У деяких людей, які виявили бажання служити в Збройних силах, залишився рік терміну. Плюс там є люди, які пишуть заяви, щоб їх приєднали до ЗСУ, ще з початку повномасштабного вторгнення. Це не ті люди, яких змушують служити. Вони більш надійні, ніж ті, кого мобілізували на вулиці, і хто каже: «Я не хочу, я не військовий», — наголосив захисник в інтерв’ю «Українській правді».

За словами Балабухи, при спілкуванні з людьми у колонії він одразу «знімає з них рожеві окуляри» й пояснює, що це дуже небезпечно. На думку військового, при наявності хорошої підготовки ці мобілізовані зможуть принести хороший результат, оскільки морально вони готові.

Відео дня

«Ви йдете в штурмовики. Це дуже небезпечна робота, де можна «задвухсотитись». Ви розумієте? Це дуже кропітка робота». Вони кажуть: «Так, розуміємо. Навчіть нас!». Якщо буде нормальна підготовка, вони принесуть хороший результат. Я не сумніваюсь, що морально вони витримають. Але треба тренуватися. Чим краще ти фізично підготовлений, тим більше в тебе шансів вижити», — підсумував він.

Мобілізація ув’язнених — що відомо

Раніше у Мін’юсті розповіли, що кількість охочих долучитися до Збройних сил серед українських ув’язнених зростає. Зазначається, що нині від засуджених, готових долучитися до лав ЗСУ, отримано вже понад 4000 заяв.

У Міністерстві оборони пояснили, що рішення про мобілізацію залежатиме не лише від особистого бажання та складу злочину засуджених, а й від висновку ВЛК, рішення суду та готовності командира прийняти таку особу на службу до свого підрозділу.

Джерело

Новости Украины | Последние новости Украины