Вознесіння Господнє 2020: коли відзначається, історія та традиції

28 травня православні християни відзначатимуть Вознесіння Господнє 2020. Щороку воно припадає на різні дати. Святкують завжди у четвер на сороковий день після Великодня. Ми пропонуємо ознайомитися з історією та традиціями свята. 

Вознесіння Господнє: історія свята 

Свято Вознесіння — це одне з важливих свят усього християнського світу. У IV столітті воно стало загальнознаним. Це останній день, коли вітаються «Христос воскрес!». Також у цей день у храмах ховають плащаницю. Згідно з переказами, сорок днів і сорок ночей Ісус Христос перебував і постив у пустелі. На сороковий день після Свого Воскресіння, ніби після нового народження, він повинен був відправитися в Небесні обителі, щоб «сісти праворуч Бога-Отця».

Символізм свята у тому, що Христос вознісся від землі до неба. Тобто перейшов з однієї реальності в іншу. Звеличення Христа при вознесінні пов’язане з темою перемоги царя над силами зла і ворогами Бога. 

Традиції свята 

На свято люди випікали обрядове печиво у формі драбинок. Це робили, «щоб було по чому Ісусові вилізти на небо». Випічку носили на могилки, щоб пом’янути померлих. Готували також млинці з пшоняного борошна. Селяни в цей день обходили посіви, качали на них крашанки, оскільки «на Вшестя вже починає викидати колос». Свято припадало на розпал праці в полях. У цей день їли яйця, чим хотіли умилостивити польових духів на добрий врожай.

Напередодні Вознесіння віряни йшли до церкви для сповіді і причастя. На свято у храмах відбувається урочисте богослужіння. Вважається, що Господь ходить серед людей та чує їхні прохання, тому варто молитися і просити здоров’я своїм близьким та рідним. 

Нагадаємо, у червні 2020 українці відзначатимуть Трійцю та День Конституції. З нагоди цих свят жителі матимуть додаткові державні вихідні. 

Читайте також: Хто та коли святкуватиме іменини у червні, — КАЛЕНДАР

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины