Вперше на Чернігівщині провели національно-патріотичний форум “Сіверська Брама”

З 29 по 31 липня у Седневі на базі позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку “Дивосвіт” відбувся національно-патріотичний форум “Сіверська брама”.

Про це повідомляє Департамент з питань сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА.

Форум проходив на Чернігівщині вперше. Основна мета – зібрати разом представників громадських організацій області та спільно напрацювати ідеї та ініціативи реалізації програми національно-патріотичного виховання.

— У зв’язку з карантинними обмеженнями було скасовано дуже багато різного роду заходів, але ця ситуація дала можливість підготувати новий формат національно-патріотичного виховання серед молоді та дітей Чернігівщини. «Сіверська брама» стала тим майданчиком, де вдалось напрацювати нові підходи і бачення в сфері націонал патріотичного виховання. Ми змогли поєднати теоретичні лекційні години із практичними майстер-класами, а також організувати цікаве дозвілля. Разом з екскурсоводом Ервіном Міденом учасники форуму дізналися багато цікавого про Седнів та його таємниці. Я думаю, нам вдалося досягти всього, що було задумано, —  — зауважив директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Андрій Кужель.

Учасники форуму, а це понад 30 молодих лідерів з різних населених пунктів області, які опікуються питаннями військово-патріотичного виховання, обмінялися досвідом у сферах проєктного менеджменту, фандрайзингу та дизайну мислення. А також презентували кращі практики діяльності молодіжних центрів з розвитку волонтерства та національно-патріотичних рухів в Україні, організації національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання молоді, розвитку руху пластунів на Чернігівщині.

Також була представлена експозиція просвітницько-інформаційних стендів «Від борців за волю до захисників України: Чернігівщина».

Захоплюючу й нестандартну екскурсію таємничим Седневом для гостей містечка над Сновом провів відомий екскурсовод та історик Ервін Міден.

Основу програми форуму склали аспекти національно-патріотичного виховання, що піднімали у своїх виступах (чи «гутірках», як їх називали організатори) такі досвідчені спікери як Оксана Мальченко, Олег Слабоспицький, Максим Каширець, Андрій Слободяник.

Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області, та Павло Славинський, учасник бойових дій російсько-української війни, презентували «гутірку» про український національний патріотизм і «локальний» патріотизм.

Офіцери відділу цивільно-військового співробітництва ОК “Північ” продемонстрували результати діяльності роботи в напрямку військово-патріотичного виховання молоді та популяризації Збройних Сил України. Військові розповіли про виховну роботу із школярами, студентами професійних та вищих навчальних закладах. А також обговорили з учасниками проєкт нової “Концепції військово-патріотичного виховання та громадського сприяння безпеці і обороні”.

Усі бажаючі могли на практиці відчути себе військовослужбовцем, примірявши засоби захисту, а також ознайомитися з привезеною армійцями сучасною літературою про російсько-українську війну.

По завершенню форуму учасники провели презентацію напрацьованих ідей та проєктів, які в подальшому будуть застосовувати на практиці. Всі учасники отримали відповідні сертифікати про участь у заході.

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины