Вперше у світі лікарі успішно розділили сіамських близнюків, що мали зрощений череп, — ФОТО

Фото — з відкритого доступу

У Ватикані лікарі шпиталю імені Немовляти Ісуса вперше у світі успішно розділили сіамських близнючок. У дівчаток були зрослими череп і кровоносні судини головного мозку. Досі в медицині не було успішного випадку такої операції.

Про це повідомляє hromadske, посилаючись на пресреліз, яким  надіслала лікарня. Така операцію провели ще 5 червня, а тривала вона 18 годин. До неї залучили 30 лікарів і медсестер. Про успішність самої операції лікарі повідомили лише тиждень тому, коли минув процес реабілітації та фахівці переконалися, що здоров’ю дівчат нічого не загрожує.

Працівники шпиталю помітили двох сіамських близнючок Ервіну й Префіну ще у 2018 році, коли подорожували Центрально-Африканською Республікою. У них була одна з найбільш рідкісних форм зрощення. Дівчатка були «поєднані» в районі черепної коробки, внаслідок чого зрослися навіть кровоносні судини їх мозку.

Керівниця шпиталю Маріелла Енок запропонувала матері прооперувати Ервіну й Префіну безкоштовно, і та погодилася. До першого етапу лікування приступили у травні 2019-го, до другого — у червні того ж таки року. Остаточну операцію провели в червні 2020 року.

29 червня дівчатка відсвяткували свій другий день народження. За даними шпиталю, зараз вони цілком здорові й почуваються добре: їхній мозок не зачепило внаслідок операції, а подальшому розвитку нічого не має загрожувати.

Мати дівчат, Ерміне, подякувала лікарям і сказала, що хотіла, аби їх охрестив Папа Римський Франциск.

«Ервіна й Префіна народилися двічі. Якби я залишилася в Африці, то не знаю, яка б у них була доля. Мої маленькі донечки можуть тепер вирости, вивчитися й стати лікарями, аби допомагати іншим діткам», — поділилась вона.

Читайте також: Які українські лікарські засоби для лікування COVID-19 зараз тестують: інформація від МОЗ

Матеріал підготовлено на основі повідомлення на сайті hromadske

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: