У Чернігові хочуть зробити Китайський сад (ВІДЕО)

Поезія китайського поета Лі Бо надихнула комунальне підприємство «Зеленбуд» створити Китайський сад у Чернігові.

Як повідомляє підприємство на своєму сайті, мова йде про будинок по вулиці 1-ї Гвардійської Армії, 4, який в народі називають «Китайська стіна» або «китайка». Це унікальний будинок в центрі Чернігова. Цегляний, 10 під’їздів, 9 поверхів, 360 квартир. З даху будинку і верхніх поверхів відкривається огляд практично всього міста і приміських територій.

«Сквер під Китайською Стіною» хочуть зробити справжнім Китайським Садом.

Найбільше українці працювали на Китайській залізній дорозі. Саме тому алею супроводжуватиме невисокий парканчик, схожий на залізничну колію. А ось важливі події, досягнення, видатні імена нашої діаспори та імена китайців, що зробили щось визначне для нашого краю, нагадуватимуть пам’ятні таблички на меморіальному парканчику. Також на алеї встановлять лавки для відпочинку та милування природою.

За проєктом, з демонтажних робіт передбачено лише перенесення кількох існуючих лавочок на інше місце в цьому ж скверику.

Паркове освітлення складатиметься з ліхтарів, стилізованих під китайські і підсвіток. Також розмістять скульптури птахів, риб, черепах, птаху та Хотєя з шамоту з внутрішньою підсвіткою.

Щодо зелених насаджень, то планується санація існуючих дерев, посадка пам’ятного дерева гінгобілоба Івана Коростовця та сосни бонсай на горі Паньлай. Основною рослинною темою Китайського Саду стають хвойні та листяні чагарники різної форми і кольору в огорожах, групками, поодинокі, квітнучі та з декоративними ягодами. Переважно це ялівці, гібіскуси, хеномелеси, форзиції, гортензії, церцис китайський, спіреї, тощо.

Окремою родзинкою буде насадження бамбуку, що уособлює для нас далекий схід.

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: