Аналітики сходяться на думці, що членство в НАТО є найкращою гарантією безпеки для України.
За словами аналітиків, США потрібно дати зрозуміти Європі, яку допомогу вони можуть надати Україні / фото — ua.depositphotos.com
За підтримки Заходу Україна стає більшою, ніж Росія. Проте саме членство в НАТО є найефективнішим захистом країни від російської агресії, пише Fox News.
«Путіну доведеться двічі подумати про відновлення війни, якщо він вирішить, що великі західні держави зобов’язані захищати Україну. Звичайно, вступ України до НАТО поставить під удар американську (і європейську) шкіру та авторитет. Це пояснює нерішучість і навіть опір Трампа такій концепції», — сказав старший науковий співробітник і директор Центру Європи та Євразії при аналітичному центрі Hudson Institute Пітер Раф.
Він зазначив, що «запасний варіант» президента України Володимира Зеленського, якщо країну не візьмуть до НАТО, полягає у західних миротворчих військах, які сприятимуть припиненню вогню. У виданні нагадали, що прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер говорив про те, що Британія готова відправити в Україну свої війська, якщо це необхідно для досягнення миру.
Відео дня
«Якщо все інше не вдасться, Зеленському, можливо, доведеться задовольнятися подальшим фінансуванням і військовою допомогою. Але він не збирається вести переговори із самим собою, тому на публіці він залишається непохитним щодо гарантій безпеки», — додав Раф.
Заступник директора російської програми Фонду захисту демократій Джон Гарді розповіла журналістам, що новий конфлікт між Росією та Україною цілком імовірний. За його словами, сувора правда полягає в тому, що переговори з боку адміністрації президента США Дональда Трампа «не вирішать фундаментального питання, що стоїть на кону в цій війні».
«Мета Путіна — не просто захопити ще трохи території на сході України. Він, як і раніше, сповнений рішучості перетворити Україну на васальну державу і переписати ширший порядок безпеки в Європі», — пояснив експерт.
Гарді вважає, що членство України в НАТО є найкращим варіантом збереження безпеки країни. Він упевнений, що незважаючи на те, що Трамп не підтримує цю ідею, США повинні чітко сформулювати, яку підтримку вони можуть надати європейським військам, які забезпечуватимуть безпеку в країні після війни.
Трамп заявляє про довіру до Путіна, але Європа не може собі цього дозволити, — Politico
Війна в Україні закінчиться або дуже швидко, або взагалі ніколи, — Трамп
НАТО готує Україні мільярди доларів допомоги та внески в гарантії безпеки, — Рютте
«Адміністрація Трампа повинна надати Європі ясність у питанні про те, на який внесок США вона може розраховувати. Україна також потребуватиме постійної військової допомоги з боку Заходу, включно зі США, хоча є способи знизити навантаження на американських платників податків, наприклад, використання заморожених російських активів», — наголосив Гарді.
Україна і НАТО — важливі новини
Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що Україні потрібно забути про НАТО. Він відмовився уточнити, яких поступок чекає від Києва і Москви.
Крім того, радник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Майкл Волтц говорив про те, що питання вступу України до НАТО більше не обговорюється. Водночас Волтц заявив, що Штати «абсолютно віддані НАТО в цілому».