У Хмельницькому активно реалізовують проекти, які дають можливість заощаджувати енергоносії

Упродовж кількох років у Хмельницькому реалізовуються проекти, які дають можливість заощаджувати на використанні енергоносіїв бюджетним установам, комунальним підприємствам. Місто Хмельницький є підписантом Європейської ініціативи «Угода Мерів» та взяла на себе зобов’язання щодо зменшення споживання енергетичних ресурсів та скорочення викидів СО2.

Відповідно до заходів Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста Хмельницького, за період з 2016 року по 2020 рік реалізовано 76 енергоефективних проектів, фактична економія енергоресурсів по яких склала 17 961,3 МВт*год та скорочення викидів СО2 434 833,44 т, що вдвічі менше показника базового споживання 2010 року.

У 2019 році впроваджено Муніципальну систему енергетичного менеджменту та матеріальне стимулювання за ефективне та енергоощадне споживання ресурсів.

За раціональним споживанням стежать у відділі енергоменеджменту міської ради. Щодня тут моніторять, аналізують та контролюють використання енергоносіїв у 167 бюджетних установах, розміщених у 341 будівлях. Так споживання за 2020 року скоротилося по всіх видах ресурсів:

— електроенергія — 12,64% ;

— теплова енергія — 5,31%;

— природний газ — 31,67%;

— гаряча вода — 10,94%;

— холодна вода — 15,41%.

«Маємо вагоме зменшення споживання енергетичних ресурсів, показник економії по бюджетній сфері за 2020 року склав 15,2%. Паралельно проводимо енергомодернізацію бюджетних установ. В 2020 році працювали над капітальним ремонтом з впровадженням енергозберігаючих та енергоефективних заходів Ліцею №17 (добудова корпусу молодшої школи), НВК №10 (добудова корпусу школи), ДНЗ №2, приміщення музею історії міста Хмельницького, Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування, КП «ХМЦПМСД №1» (АЗПСМ № № 2, 6, 12), КП «ХМЦПМСД №2» (АЗПСМ №8). Продовжуємо термомодернізацію Палацу творчості дітей та юнацтва», — заначив міський голова Олександр Симчишин.

Місто активно співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями у сфері реалізації енергоефективних проектів.

У 2020 році було підписано кредитний договір з НЕФКО на 820,0 тис. євро та залучено грантових коштів у розмірі 160,0 тис. євро. «Реконструкція каналізаційних насосних станцій № №7, 12, 2».

У співпраці з Данським енергетичним агентством підготовлено перелік потенційних проектів модернізації системи централізованого теплопостачання міста. За результатами визначено пілотні проекти для участі в програмі Danida Business Finance (DBF). Ведеться активна співпраця з данськими консультантами з деталізації ТЕО перспективних проектів.

Підготовлено бізнес – план та подано заявку для участі у новому проекті комплексної термомодернізації шести освітніх закладів в рамках кредитування НЕФКО. Загальна вартість проекту — 3, 324 млн. євро. З них: кредитні кошти 2,3 млн. євро, грант — 690 тис. євро на проведення комплексної термомодернізації восьми бюджетних освітніх закладів.

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины