У Житомирі активно тривають ремонтні роботи у будівлі Магістрату

10 липня відбулася виїзна нарада у Житомирському обласному краєзнавчому музеї за участі заступника голови облдержадміністрації Віктора Градівського та директора департаменту культури, молоді та спорту ОДА Максима Обшти.

Про це повідомляє пресслужба Житомирської ОДА.

Під час наради директор обласного краєзнавчого музею Роман Насонов розповів про хід виконання ремонтних робіт у будівлі Магістрату. Також він повідомив про необхідність реставрації музейних експонатів, у тому числі найвідомішого експонату краєзнавчого музею – скелету мамонта. Виставковий матеріал культурної установи наразі тимчасово зберігається у підвалі Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору. Після закінчення ремонту у Магістраті там будуть розміщені усі виставки краєзнавчого музею з фондосховища.

За словами Віктора Градівського, під час наради обговорювали питання необхідності додаткового включення до проєктно-кошторисної документації тих робіт, які виникали на етапі виконання будівельних робіт у Магістраті.

Наразі у будівлі Магістрату здійснені такі ремонтні роботи: укріпили фундамент, замінили перекриття між поверхами, стіни підготували до проведення внутрішніх оздоблювальних робіт.

Довідково. Будівля колишнього Магістрату була зведена у XVIII столітті і розташована на Замковій горі. Цегляна двоповерхова будівля являє собою один із кращих у Житомирі зразків витонченого неоренесансу.

Магістрат був побудований як адміністративне приміщення для градоначальника Житомира і його управління. Будівля пережила дві війни і революцію, виконувала роль ринку, у якому розміщувались м’ясні павільйони, згодом житлового будинку. У 1941 році під час Другої Світової війни Магістрат був знищений, а 10 років потому ратуш відреставрували, повністю відтворивши її архітектурну подобу, і вона стала будівлею Житомирського обласного краєзнавчого музею.

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины