ВОДОКАНАЛ
У зв’язку з прийняттям нових правил приймання стічних вод у каналізаційну мережу міста та на виконання рекомендації протокольного рішення Постійної комісії з питань ЖКГ та інфраструктури міста, КП “Житомирводоканал” було внесено ряд змін до існуючого договору “Про приймання стічних вод в комунальну каналізацію з асенізаторського транспорту”.
Про це повідомляють на сайті КП «Житомирводоканалу» міської ради.
Для обговорення внесених змін 12 січня була організована зустріч, на якій перевізникам було повідомлено про те, що до 31 березня 2021 року вони зобов’язані обладнати свої асенізаційні автомобілі системою контролю автотранспорту, датчиком GPS-стеження, та забезпечувати постійну цілодобову роботу GPS-пристроїв. Під час зустрічі директор водоканалу Андрій Нікітін розповів про те, як у подальшому здійснюватиметься процес прийому стічних вод із асенізаторських машин:
“КП “Житомирводоканал” автоматизує процеси, пов’язані з комерційною діяльністю та обліком. Ми замовили систему, яка зможе з ваших gps-трекерів зчитувати дані і відповідно до того, як ви будете з’являтися на каналізаційній насосній станції, фіксувати злив з вашої машини, відповідно до зафіксованої кубатури вашої машини”.
Однією з переваг використання в роботі асенізаторів системи GPS-моніторингу є система супутникового стеження, яка дозволяє відслідковувати переміщення транспортних засобів під час рейсів і дає змогу здійснювати контроль за тим, щоб зливання стічних вод з асенізаційного транспорту в мережу водовідведення здійснювалось винятково у визначених для цього місцях — на 5 зливних станціях м. Житомира.
Встановлення GPS-пристроїв спрямоване на вирішення проблеми несанкціонованих скидів нечистот у не призначених для цього місцях (у лісах, на пустирях, а також в дощову каналізацію). Передумовою прийняття змін до існуючого договору “Про приймання стічних вод в комунальну каналізацію з асенізаторського транспорту” стали випадки забруднення довкілля недобросовісними перевізниками:
“У 2020 році стався неприємний для нас та всього міста випадок, — злив однією з асмашин стоків у невпорядкованій для цього зоні. Впровадження нами цієї системи — це наслідок несанкціонованих зливів. Це вимога громади відслідковувати подібні зливи”, — пояснив під час зустрічі директор підприємства.
Наразі КП “Житомирводоканал” заключив договір на приймання стічних вод в комунальну каналізацію з асенізаційного транспорту з 29 перевізниками.