У Житомирі науковці планують розводити нові породи раків. ВІДЕО

ЕКОЛОГІЯ

Новий вид річкового жителя хочуть вивести науковці Поліського національного університету (м. Житомир).

Вже й стартували серії дослідів, аби схрестити три різних породи раків: австралійський червоноклешневий, кубинський мармуровий та річковий широкопалий.

Екзотичний блакитний рак досягає статевого повноліття у шість місяців, а наш традиційний — у два роки. До того ж, гість з Австралії має переваги й за розміром, адже цей рак значно більший за нашого майже вдвічі!

«Якщо ми беремо нашого річкового рака, якому немає й двох років і порівнюємо з австралійським, якому, приміром, лише 9 місяців, то різниця вже буду просто колосальна!», — розповідають житомирські науковці.

«Звісно ж, річкові раки звикли жити в наших умовах, адже для них це комфортне й звичне середовище розвитку та життєдіяльності. Натомість іноземний на то й називається австралійським раком, оскільки він із зовсім іншого континенту, де клімат кардинально відрізняється від нашого. Нам, звісно ж, знайомі вітчизняні кліматичні умови.

Отож, температура, при якій може перезимувати річковий рак, — 10 °С. При цьому їм нормально і вони виживають. Австралійський червоноклешневий в таких умовах просто не зможе вижити», — зазначає Андрій Муженко, Інженер-технолог Поліського університету.

Від австралійського предка, сподіваються науковці, новий вид рака перейме вагу та смакові якості, оскільки Австралійський червоноклешневий рак за смаком схожий на лангуста.

Кубинський мармуровий рак теж має свою фішку. Річ в тім, що у них цікава форма статевого розмноження — партеногенез. Це коли самці не потрібен самець, адже вона сама себе запліднює. Ці раки мають як чоловічі статеві органи, так і жіночі.

В одному з акваріумів у лабораторії вже звела гніздечко змішана сім’я раків. Тут вони живуть так, як звикли у природі — гаремом.

Ще більше цікавинок та подробиць у відео:

За матеріалами ctv.ua

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины