У Житомирі після ремонтних робіт почав розвалюватись триповерховий гуртожиток військових

У Житомирі розвалюється триповерховий житловий будинок.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Тріщини на стінах та стелі та просідання підлоги, мешканці почали помічати після ремонту каналізаційних мереж, який зробили комунальники. 63 родини бояться ночувати в аварійному будинку і масово виїжджають до родичів. А от комісія міськради, яка приїхала перевіряти скарги людей, катастрофи не побачила.

Відео про свій багатостраждальний будинок його мешканці викладають у соцмережі. Кажуть, тріщини на стінах та стелі з’являються просто на очах, кожна ніч для них це жах. «Я сплю і скрізь сон слухаю як тріскається штукатурка», — каже мешканка аварійного будинку Лариса Власенко.

У квартирі жінки тріщини почали з’являтися три дні тому і кожного дня їх більшає. «Тріщини наскрізні і я боюся, що стіна або туди впаде, або стеля впаде на мене з дитиною», — переконує жінка.

Будинок почав тріскатися після ремонту каналізаційних мереж, кажуть люди. Підвалу у будинку нема, каналізаційні мережі проходять під підлогою. Комунальники поробили діри, аби добратися до труб. Труби замінили, діри лише засипали щебнем.

У 3-поверховому будинку мешкає 63 родини. Це колишня казарма військового інституту, у 90-х будівлю переробили під гуртожиток і нині тут мешкають переважно сім’ї військовослужбовців. «13 квартир тільки приватизованих, решта — Міністерства оборони. І куди нам зараз бігти, кому стукати, всі відмовляються від нашого будинку. Наш будинок взагалі списаний», — розповідає мешканка аварійного будинку Оксана Скиба.

Цей будинок дійсно списали з балансу квартирно-експлуатаційного відділу Міноборони, підтверджують міські чиновники. Але мешканці не хочуть створювати ОСББ, бо багато хто з них живе тут тимчасово і чекає на квартири від Міноборони.

На ранок на скарги мешканців до будинку приїжджає комісія. Чиновники роблять висновок — вода підмила ґрунт під будинком. Тому будинок осів і стіни дали тріщини. Переконують, що будинок не завалиться, бо несучі стіни не пошкоджені.

Людям запропонують зробити у будинку капітальний ремонт, але за умови їхньої фінансової співучасті. «30 відсотків сплачують мешканці, 70 відсотків — це бюджет», — пропонує заступник начальника управління житлового господарства Житомирської міської ради Андрій Оніщенко.

Але люди обіцянкам чиновникам не вірять. І масово виїжджають з аварійного будинку до родичів. Залишаються ті, кому шукати тимчасового прихистку ніде. Міська влада переселяти людей у тимчасове житло не збирається, поки експертиза не визнає будинок аварійним.

Олена Кузнєцова, tsn.ua

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: