У Житомирі в галереї обласного Будинку художника на вулиці Театральній, 8 відкрилася перша після карантину виставка.
В експозиції – майже пів сотні робіт житомирянина Миколи Бутковського, об’єднаних назвою «SIESTA». Оглянути виставку можна буде до 6 серпня включно, інформує suspilne.media.
Образотворчим мистецтвом Микола Бутковський займається більше сорока років. Свої роботи він представляв на виставках у Києві, Празі, Кракові, Паланзі, Лондоні та Римі. Виставка у Житомирському Будинку художника – ювілейна, присвячена 60-річчю Миколи Бутковського. На ній митець представив роботи, створені у різні періоди його творчості.
«Я працюю в жанрі графіки, живопису і левкасу, – каже Микола Бутковський. – Левкас – це складна техніка. Наноситься шар левкасу, потім він ріжеться, потім додається колір. Ось у цій роботі закладена складна філософська тема – тема духовності. Людина, насправді, не знає, хто вона і що вона. Вона може вірити в одне або в інше, але вона завжди не відірвана від природи».
«А ця робота називається «Заєцький острів». Вона є частиною серії «Соловки». Тут закінчив своє життя останній отаман Запорозької січі – отаман Калнишевський. На цій землі загинули і провели у засланні багато українців. Ось ці величезні дерев’яні залишки, ніби кістки українських козаків і українців, які загинули на Соловках».
Роботи на виставці вельми своєрідні, говорить художник Валерій Кулик. Усі вони сповнені чуттєвості, естетики, людських почуттів та філософії. А ще, за його словами, в них видно високий академізм живопису.
«Тема, яку піднімає Микола Бутковський, пов’язана з давньогрецькою міфологією. Ті сюжети, які навіяні міфологічними мотивами, вони прослідковуються упродовж усієї його творчості, вони відгукуються і в сьогоденні», – каже голова обласної організації Національної спілки художників України Василь Кондратюк.
Сам Микола Бутковський, пояснюючи назву виставки, розповідає, що обрав назву «SIESTA», бо сподівається, що його твори створять атмосферу полуденного відпочинку у приміщенні виставкової зали.
Виставку можна буде оглянути у галереї обласного Будинку художника за адресою: вулиця Театральна, 8 – до 6 серпня включно.
Автор: Леонід Харшан
Камера: Олександр Данилюк