У Житомирі відзначили лауреатів конкурсу-фестивалю мистецтв «Зірочко, засвітись!»

У Житомирі відзначили лауреатів конкурсу-фестивалю мистецтв «Зірочко, засвітись!»Яскраві декорації, творча атмосфера і талановиті учасники, – саме таким усім присутнім та глядачам запам’ятається 2-й Всеукраїнський телевізійний конкурс-фестиваль мистецтв «Зірочко, засвітись!», який відбувся 1 серпня у літньому театрі «Ракушка».

Більше півтисячі конкурсантів з різних куточків України змагалися за можливість вийти до фіналу. У першому етапі виконавці презентували відео-роботи, які необхідно було надіслати на електронну пошту конкурсу для розгляду журі. Для фіналу відібрали 60 найкращих учасників у чотирьох номінаціях: «Вокал», «Інструментальне мистецтво», «Хореографія» та «Акторська майстерність».

Спочатку через карантин організатори планували надіслати дипломи поштою. Та фінальний етап все ж провели наживо із дотриманням усіх санітарних норм. Адже, незважаючи на розвиток інтернет-технологій, живі непідробні емоції, святкова атмосфера та вихід на сцену не можуть конкурувати із онлайн-форматом.

«За великого бажання і родин, і дітей, які дуже хочуть проспівати наживо і отримати так само винагороду, ми сьогодні пішли назустріч і робимо це на фіналі фестивалю „Зірочко, засвітись!“. Звичайно, він всеукраїнський, але приїхати з інших областей вони не змогли. Нам передавали вітання щирі, вони подружилися ще минулого року. Це і Лисичанськ, і Рубіжне Луганської області, і з Луцька, Чернівців, Києва. На жаль, вони сьогодні лише у електронних засобах інформації зможуть побувати на фестивалі і побачити цьогорічних виконавців», – розповідає голова благодійного фонду «Надія Є», організатор фестивалю Надія Юшкевич.

Учасників конкурсу одразу у далеке плавання не відпускають, – зазначають у суддівській колегії. Протягом року з конкурсантами проводять майстер-класи, їх запрошують брати участь у різноманітних міських, обласних та всеукраїнських заходах. Тож таким чином у них є змога постійно відточувати свою майстерність.

«Мене дуже тішить, що ми починаємо оживати. І це відчувається у цій атмосфері, де багато дітей. Цей конкурс – він такий унікальний, надзвичайний. Я вже 6 років – голова журі. І ми вибираємо талановитих дітей. Я пам’ятаю ще тих дітей, які були ще зовсім маленькі. Сьогодні вони вже справжні зірки. Сьогодні діти, які починали з нами цей конкурс, вони вже поступили в театральні ВУЗи, в музучилища. І навіть в консерваторію. Тобто вони вже фахівці. І я вважаю, що такий поштовх, який даємо ми дітям для того, щоб вони повірили в себе, для того, щоб ця зірка в них засвітилась, це дуже важливо. Тому що Україна має талановитих гарних дітей. А діти – це наше майбутнє», – розповідає посміхаючись голова журі конкурсу-фестивалю «Зірочко, засвітись!» Наталія Тимошкіна.

Члени журі кажуть: обирати кращих із кращих – завдання надзвичайно складне і відповідальне. Адже діти всі по-своєму унікальні та талановиті. Та запевняють: без призів жоден учасник не залишиться.

«Призи підготували, як завжди. Це буде і Гран-прі конкурсу, будуть кубки в кожній номінації, будуть медалі кожному учаснику, дипломи переможця і за участь кожному. Також іще, дякуючи тому, що ми мали підтримку і спонсорську, і міської влади, тому кожна дитина отримає невеличкий, але подаруночок, що заохотить їх до творчості», – говорить Надія Юшкевич.

Багаточасові підготовки та репетиції не могли не позначитися на емоційному стані учасників, – за кулісами хвилювання було дуже відчутне. Усі конкурсанти хотіли виступити якнайкраще та, звичайно ж, не тільки взяти участь у конкурсі, а й перемогти. Не останню роль відіграли і батьки дітей, які не лише їх підтримували морально, деякі навіть пройшли з ними цей творчий шлях від початку і до кінця.

«Ми з фестивалем уже 3 роки, де є учасником моя дитина. У мене дочка творча натура: і співає вона, танцює, пише вірші. Вона дуже любить художнє слово. З 4-х років вона починала зі мною їздити на різні конкурси, масштабні фестивалі. Все життя ми працювали в музиці, в творчості. Творча доріжка моєї дитини не закінчилася. Донечка пішла навчатися в Київський університет культури і мистецтв. Вона планує все своє життя пов’язати з творчістю», – ділиться мама однієї з учасниць конкурсу-фестивалю Леся Ковпака.

Чаруюча гра на музичних інструментах, запальні танки, цікаві акторські сценки, вражаючі співочі таланти, – конкурсанти викладалися на повну та показували свої творчі здібності, щоб не залишитися без уваги глядачів та журі.

«Займаюся я вже 9 років вокалом. Не перший раз я на цьому конкурсі. Хочу подякувати організаторам конкурсу та Надії Володимирівні за таку можливість вийти на сцену та показати себе. Кожна людина по-своєму переживає пісню. Для мене – це феномен», – зізнається учасниця конкурсу Єлизавета Біденко.

Усі учасники фестивалю особливі та неординарні. Кожен зі своєю історією. Хтось на фестивалі вже, так би мовити старожил, а деякі лише ступають на цю творчу стежину під назвою «Зірочко, засвітись!». Своїми враженнями та емоціями діляться щиро та відверто.

«Я займаюсь у зразковому хореографічному колективі „Зорі Житомира“. Займаюсь 8 років народними танцями. На цьому фестивалі не вперше, десь третій раз. Танці – це моє життя», – наголошує учасник конкурсу.

«Я спочатку була як учасниця. На першому концерті я отримала нагороду Гран-прі. І після того часу, коли я вже була як переможниця цього конкурсу, я зараз виходжу на сцену як гість. Я виступаю також з дітьми, підлітками, з якими я теж починала свій шлях на цьому конкурсі.

На сцені я з дитинства – з 5 років. Але саме у фонді „Надія Є“ – від самого початку. Я і співаю, і також займаюсь театральним мистецтвом. 9 років співаю і 6 років ходжу на театральний гурток. Я з дитинства люблю конкурси, люблю не сперечатися, а показувати своє мистецтво, показувати, чому я навчилась і чого мені ще треба добитися, щоб піти далі по цьому шляху», – розповідає учасниця конкурсу Божена Вознюк.

Наприкінці заходу лауреатів нагородили медалями, дипломами та подарунками у номінаціях «Акторська майстерність», «Інструментальний жанр», «Хореографія» та «Вокал».

Номінація «Вокал»

I вікова категорія (7-10 років)

I місце – Злата Скаскова, Чуднівська школа мистецтв «Кольоровий сон»

II місце – Олександра Киндалюк, м. Житомир, авторська пісня «Технолоджі клас»

III місце – Єва Федоришина, Попільнянська ДМШ «Сила»

II вікова категорія (11-15 років)

I місце – Артем Фесько і Наталка Мінгалєєва, Попільнянська мистецька школа, «Adagio»; Єлизавета Біденко, м. Житомир, «Материнська любов»

II місце – Єва Татарчук, Попільнянська ДМШ «Україна»; Максим Матківський, Попільнянська ДМШ, «Dance Monkey»; Іларія і Крістіна Купчинські, дитяча вокальна студія «Голос», «Мамині очі»

III місце – Артем Габзівський, дитяча вокальна студія «Голос», «Моя сім‘я»; Дарина Сидорчук, с. Хомутець, «Батьки»

Номінація «Акторська майстерність»

II вікова категорія (11-15 років)

I місце – В’ячеслав Гайдай, м. Бердичів, «Дідів прогноз»; Петро Петрук, м. Бердичів, «Лист до загубленого адресата»; дует Петро Петрук і В’ячеслав Гайдай

III вікова категорія (16-25 років)

II місце – Діана Ярмоленко, «Мавка лісова»

IV вікова категорія (змішана)

I місце – дитяча театральна студія «Феєрія», смт Хорошів, літ. муз. комп., «Театр»

Номінація «Інструментальний жанр»

II вікова категорія (11-15 років)

I місце – Роман Залюбовський, м. Бердичів, труба, «Summertime»; колектив «Квіточка», м. Коростень

Номінація «Хореографія»

I вікова категорія (7-10 років)

I місце – Діана Пилипчук, Любарський район, художня гімнастика; Даша Самолюк, «Зорі Житомира», варіація балету «Лускунчик»

II місце – зразковий художній колектив «Фієста», ірландська джига

II вікова категорія (11-15 років)

I місце – зразковий художній колектив «Фієста», «Поліські візерунки»

II місце – Анастасія Котвицька, м. Новоград-Волинський, «Незламна»; колектив «Квіточка», м. Коростень

III вікова категорія (16-25 років)

I місце – Дмитро Шаран, соліст зразкової театрально-хореографічної студії «Світлячок», «Із забуття»

IV вікова категорія (змішана)

I місце – зразкова театрально-хореографічна студія «Світлячок», м. Житомир, «Одного разу в Нью-Йорку»

II місце – зразковий художній колектив «Фієста», «Козаки-парубки»

Гран-прі

Артем Фесько і Наталка Мінгалєєва, Попільнянська та Новоград-Волинська мистецькі школи; дитяча театральна студія «Феєрія», смт Хорошів, літ. муз. комп.

Анастасія Бондарчук, ctv.ua

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины