Близько 50 робіт, виконаних з елементами Поліського розпису, вперше представили у Житомирському обласному центрі народної творчості. Серед них – рушники, ляльки-мотанки, вітражі та інші вироби народного ремесла.
Авторка робіт, житомирянка Алла Волошина розповіла, що Поліський розпис досліджує упродовж 10-ти років. За її словами, він почав поширюватися на території області з 19-го століття. Для Поліського розпису характерні рослинні елементи, квіти, ягоди, листки та плоский шов, передає suspilne.media.
У Житомирі вперше презентували Поліський розпис
Алла Волошина: «З-поміж інших він відрізняється зображенням напівкіл. Він м’який. Виконується локальними кольорами. Якщо у петриківському розписі застосовується складний мазок, змішуються фарби, то тут чисті яскраві кольори: яскраво-червоні, зелені, сині і біле тло на рушниках. Тут багато білого. Я спробувала спочатку замальовувати окремі елементи і побачила, що вони повторюються, мають свою стилістику. З тих окремих елементів спробувала складати композицію. Певною мірою вони авторські, хоча кожен елемент вигадала не я особисто. Він присутній на старовинних вишивках».
Вироби з елементами Поліського розпису на виставку принесли також інші майстрині — Ольга Воробйова, Ніна Бондар, Наталія Орженік.
Організаторка виставки Альона Сердечна: «Ми, житомиряни і українці загалом, знаємо такі найпопулярніші види розписів, як Петриківський, Яворівський. А от Поліський розпис тільки відкриваємо для себе. Ми даємо йому нове життя. Ми хочемо додати Поліський розпис у сувенірну продукцію, яка буде презентуватися туристам, представникам різним делегацій у наші область. Тематика сувенірної продукції – народна, автентична, бо виготовлена за українськими традиціями».
Автор: Леонід Харшан,
Камера Сергій Базилюк