РЕСТОРАННИЙ МАЙДАН
Карантин, коронавірус, пандемія. Звісно ж, від цих слів хочеться за останні місяці кудись сховатися, чи втекти.
Але ж це не вирішить проблем, звичайно ж. Коронавірус кардинально змінив життя людей, чиєсь взагалі розділив на «до» та «після». Через карантинні обмеження страждають різні верстви населення, різні галузі.
Зокрема, й ресторани та кафе, сфера бізнесу та підприємництва. А все тому, що в таких складних умовах вести бізнес стає все важче. Людям просто «вривається терпець», як-то кажуть.
Читайте також: Які незвичні імена дають дітям на Житомирщині?
В Житомирі, наприклад, ресторатори, працівники кафе та ресторанів вийшли на мітинг. Люди прозвали цю акцію «ресторанним майданом. Сьогодні, 9 листопада 2020 року, мітингувальники перекрили вулицю Велику Бердичівську, пішли до майдану імені С. П. Корольова. Вони вимагають не закривати заклади громадського харчування на карантин.
За словами представників цієї галузі, вони готові дбати про безпеку, дотримуватися соціальної дистанції в закладах, користуватися антисептичними засобами тощо. Головне, говорять люди: «Не закривайте, будь ласка на карантин наші заклади».
Читайте також: У Житомирському центрі крові виник дефіціт донорів. Ситуація стає критичною
Один з рестораторів розповів кореспонденту 0412.ua, що заклади громадського харчування нині переживають скрутні часи. Представники цієї галузі готові працювати в умовах обмежень, дотримуватися всіх заходів, пов’язаних з карантином, але головне для них – «бути на плаву» та хоча б трохи працювати.
Читайте також: З 1 січня РДА Житомирщини не прийматимуть документи від громадян наручно
Для більшості це взагалі є єдиним видом доходу. Люди просто не можуть лишитися без свого бізнесу, втратити свої робочі місця. Вони навіть готові терпіти всі незручності, що стосуються карантинних обмежень. Готові приймати обмежену кількість відвідувачів, хоча б в якийсь установлений час, наприклад. Головне, аби владні структури їх почули, і вони спільно напрацювали злагоджений механізм дій, як правильно бути, як допомогти закладам громадського харчування працювати, хоча б навіть з обмеженнями, аби тільки їх не закривали.
Є, приміром, заклади, які суворо виконують всі настанови, рекомендації фахівців, оскільки на Житомирщині, як і в більшості регіонах нашої держави, епідеміологічна ситуація лишається складною, невтішною. Вони зачиняються в установлений час, в них вдосталь антисептиків, дезінфікуючих засобів, вони дбають про соціальну дистанцію, приймають обмежену кількість відвідувачів, які можуть знаходитися в приміщенні тощо. Представники закладів громадського харчування запевняють, що будуть і надалі все це виконувати. Головне – спільними зусиллями допомогти їм і надалі працювати, аби бізнес не продовжував занепадати.
Читайте також: Медики 12 годин у скафандрі, сон на підлозі», — житомирянка про жахливі реалії лікування COVID-19
Повертаючись до мітингу, зауважимо, що за останньою інформацією, до людей, які зібралися під стінами ОДА, вийшов поспілкуватися очільник Житомирщини Віталій Бунечко. Вулицю Велику Бердичівську, яку до цього перекривали учасники мітингу, нещодавно вже розблокували для проїзду. Голова Житомирської ОДА запевнив, що влада чує людей, розуміє їх занепокоєння, невпевненість в завтрашньому дні, отож варто обов’язково щось вирішувати, аби мітингувальники не даремно виходили на акцію протесту і їх все ж почули.
Читайте також: На території психоневрологічного інтернату в Житомирській області виявили африканську чуму свиней
Ми, в свою чергу, акцентуємо, що не представляємо нічиїх інтересів, а просто констатуємо факт того, наскільки підприємцям наразі складно. Доходить до того, що люди виходять на мітинги, як-от в Житомирі сьогодні. Розуміємо, що замовчувати проблеми не можна в жодному разі. А вже невдовзі побачимо, чи справді представники владних структур дослухалися до людей, почули їх проблеми та дізналися про їх потреби, і дійсно допоможуть в найближчому майбутньому працювати закладам громадського харчування. Ситуація ж бо загострюється…
Варто лише побажати всім витримки, стійкості, мудрості та сил в ці нелегкі часи, аби ми змогли, так би мовити, «прорватися» та вистояти. По-іншому ж не може бути!
ФОТО: «ТЖ — Телеграм Житомира»