Лише за перші місяці 2025 року до них надійшло 483 звернення від військових, демобілізованих осіб та членів їхніх родин. Близько 90% заявників уже отримали необхідну допомогу.
«Найчастіше ветерани та їхні родини зверталися з проблемами, пов’язаними з оформленням документів, реабілітацією, забезпеченням житлом, отриманням матеріальної допомоги та санаторно-курортним лікуванням», — розповідає начальник управління у справах ветеранів війни Андрій Забігайло.
Ці питання залишаються найактуальнішими для військових, які повертаються до цивільного життя.
У Житомирі наразі працюють чотири фахівці із супроводу ветеранів, до яких можна звертатись за номером телефону:
Відео дня
Катерина — 0678747416
Яна — 0685484084
Андрій — 0958993948
Володимир — 0502798597
Як зазначають самі працівники, основна мета їхньої діяльності — це якісна інформаційна, консультаційна допомога і супровід ветеранів, демобілізованих осіб та членів сімей загиблих у вирішенні їхніх питань.
Фахівці із супроводу не надають соціальні послуги напряму — цим займаються відповідні установи. Натомість вони виступають посередниками, які допомагають ветеранам зорієнтуватися у великій кількості можливостей, пільг і прав, передбачених законодавством. Вони інформують, координують, супроводжують, сприяючи ефективній взаємодії з державними, медичними, освітніми та громадськими структурами.
Джерело: Житомирська міська рада