У Житомирській області висадили найдревніше дерево на Землі

ЕКОЛОГІЯ

Яких тільки дерев не побачиш у Житомирському лісгоспі.

У Тригірському лісництві, наприклад, днями висадили експериментальну ділянку лісових культур. Воно ж, зауважимо, належить до ДП «Житомирське лісове господарство».

Серед лісівників поширеним явищем є висаджувати дерева в лісі за змішаною схемою. Ось і в цьому випадку її застосували. Фахівці посадили три ряди дубу, сосни один ряд. Цю схему лісівники зробили дещо складнішою, відвівши кожне 20 місце ялиці звичайній. Більше того, вони вирішили не шукати легких шляхів і проекспериментувати, додавши ніщо інше, як гінкго білоба та білу ялицю до вищезгаданої схеми змішування лісових культур. Площа ж посівів становить 0,4 га.

Звісно ж, називати саджанці повноцінними деревами поки зарано, оскільки вони ще маленькі за розмірами та молоді за віком, так би мовити. Проте місцеві лісівники з надією пророкують, що саме з цих маленьких саджанців згодом виростуть справжні красені-велетні дерева. До того ж, родзинкою лісу стане найдревніше дерево планети Земля.

Так-так. Ми зовсім не перебільшуємо. Саме гінкго білоб є унікальним деревом, унікальним у своєму роді листопадних дерев. Річ в тім, що за біологією це хвойне дерево, втім зовнішній вигляд у нього, як листяних! До того ж, як відомо, саме гінкго білоб вважають тим деревом, котре найдавніше росте на нашій планеті!

Фахівці розвінчують міф, що гінкго білоб, буцімто без проблем можна виростити чи не в усіх куточках нашої держави. Неодноразово вже були такі спроби на практиці, але не обійшлося й без проблем. Молоді деревця гінкго частенько гинуть в українській місцевості, оскільки важко переносять холод та наші зими.

Опираючись на негативний досвід інших, тригірські ж лісівники ретельно обирали місце, де висадити унікальне дерево, а також враховують порати тих, хто вже вдало займався цим на практиці, аби дерево прижилося, як то кажуть, і йому було комфортно у Тригірському лісництві.

Уявіть собі, шановні читачі, гінкго білоба може досягти просто неймовірного віку – 2,5 тисяч років! Отож, окрім користі для планети, довкілля та екології, лісівники на Житомирщині, цілком можливо, лишають нині гарне послання своїм нащадкам!

за матеріалами прес-служби Житомирського ОУЛМГ

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины