Напередодні свята Всеукраїнського Дня працівників культури і аматорів народного мистецтва Музей історії міста Краматорська подарував громаді новий експонат – макет щелепи доісторичної акули Мегалодона.
Багато мільйонів років тому на території нинішнього Краматорська плавали гигантські акули – мегалодони.
Це були величезні істоти, довжина яких сягала 25 метрів і більше. Всього налічується більше 10 різновидів гігантських акул, але у нашому мезії представлено саме Мегалодон, бо у кар’єрі, біля Цементно-шиферного комбінату, були знайдені фрагменти зубів подібної акули. На підставі цієї знахідки створено макет.
Зуби у таких акул розташовувалися в кілька рядів. Іноді – до семи. Але тут для зразка зроблено один ряд. До речі, у цих акул зуби росли постійно, змінюючись по мірі випадання.
Треба відзначити, що макетів такої щелепи немає в музеях інших міст України, є лише в деяких великих музеях Європи.
Завдяки невичерпному ентузіазму, клопіткій роботі співробітників Музею історії міста та волонтерів, тепер мешканці та гості можуть не тільки дізнатися про невідомі сторінки дуже далекого минулого нашого регіону, але й побачити цей унікальний об’єкт. Безумовно, це буде сприяти популяризації Краматорська як культурного та туристичного центру.
Зал палеонтології розташован по вул. Марата, 15 (2 поверх)