У Львові відзначили День кримськотатарського прапора, — ФОТО

Фото: Андрій Андрух

26 черня кримські татари відзначають День свого національного прапора. З цієї нагоди у Львові на флагштоці перед будівлею міської Ратуші підняли кримськотатарський прапор. Таким чином висловили підтримку корінному народу Криму.

Як повідомили у пресслужбі Львівської міськради, традиція відзначати День кримськотатарського прапора уже стала щорічною. Це спосіб пам’ятати й нагадувати іншим, що Крим — це Україна. Традиційно заходи у цей день відбуваються під гаслом: «Два прапора — єдина країна!».

Урочисте підняття національного прапора кримськотатарського народу відбулося за участю громади кримських татар. Спочатку на флагштоці підняли прапор, а відтак виконали Гімн кримськотатарського народу та Гімн України. Виступив і представник корінного народу Криму Енвер Бекіров, який нагадав, що уже 6 років на його батьківщині панує чобіт окупанта.

«День вшанування прапору кримськотатарського народу набув особливої важливості. Дуже багато важливого опинилося сьогодні під забороною. І в будь-який момент людина, яка має навіть елементи, кольори чи візерунки, за якими її можна ідентифікувати від інших, може бути піддана репресіям. Останні 6 років у мого народу забрали право вшановувати пам’ять жертв геноциду, вшановувати свій національний прапор, навіть говорити рідною мовою теж небезпечно і складно. І тому сьогодні прапор є символом ненасильницького спротиву», — додав Енвер Бекіров.

Зазначимо, прапор кримських татар — це полотно блакитного кольору із зображеним на ньому золотистим гербом — тамгою. Після проголошення Україною незалежності, 1991 року блакитний стяг був прийнятий Курултаєм (національними зборами) кримськотатарського народу як національний.

За матеріалами Львівської міськради

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: