У Мелітопольському районі окупаційна влада «торгує» аптеками — перепало навіть московським попам

В Мелитопольском районе оккупационная власть «торгует» аптеками – перепало даже московским попам

У Мелітополі та районі триває розподіл награбованого. Так звані представники окупаційної влади з фейкового Міністерства майнових і земельних відносин, роздають нібито безхазяйні об'єкти управителям.

Нагадуємо, що дані об'єкти стали безхазяйними дуже простим способом відбирання у жителів Мелітополя — тих, хто виїхав на підконтрольну Україні територію і тих, хто просто не захотів співпрацювати з російськими загарбниками.

З найпривабливіших об'єктів були насамперед: АЗС, заводи, аптеки. Примітно, що в деяких аптеках за час окупації вже змінилося кілька управителів. Зокрема, у низці аптек на вулиці Героїв України.

У Мелітопольському районі місцеві гауляйтери також торгують на чужому майні. Дійшло до того, що одну з аптек передали московським попам. Так у селищі Мирне Мелітопольського району працювала єдина аптека. У перші місяці окупації в ній продавали медикаменти, вкрадені з гуманітарним вантажем, який команда Мелітопольського міського голови Івана Федорова передала із Запоріжжя. Вантаж цей був розділений і розданий гауляйтерами під реалізацію в різних аптеках, включно з мелітопольськими. Так ось, у Мелітополі націнка на вкрадений товар була у 2 і більше разів вищою, ніж у селах. І деякі мелітопольці навіть приїжджали в Мирне за ліками.

Пізніше аптечний пункт у Мирному закрився. А влітку там з'явилося два підозрілих співробітники — літні люди. Як з'ясувалося, мати з сином без освіти фармацевтів. Жителям Мирного пояснили, що аптеку віддали монастирю Сави Освяченого — лігво сепаратистів, яким керує настоятель архімандрит Іоанн (Олександр Прокопенко) до якого РНБО ввела санкції. Прокопенко був одним зі співорганізаторів псевдо-рефернедума в Запорізькій області.

Як повідомлять місцеві жителі, роль фармацевта в мирненській аптеці спочатку виконував місцевий житель, років 50-и, з інвалідністю. Раніше навчався в медучилищі на фельдшера. Однак за станом здоров'я не зміг працювати. Коли прийшли окупанти, незважаючи на вік, він знову вступив до медучилища на спеціальність фармацевта. За касою стояла його мати, яка в принципі не має освіти ні медичної, ні економічної. Раніше працювала касиром на дачах у Мирному.

Обидва працівника від церкви. Тобто, релігія і бізнес у російському світі йдуть рука об руку.

— В аптеці практично не було жодних медикаментів. Таке враження, що вони торгували тим, що в монастир привозять у якості гуманітарного вантажу із Криму. Природно, ніякої професійної консультації щодо придбання медикаментів від цих двох далеких від медицини людей отримати не було можливості. Є відчуття, що ченці просто вирішили заробити на аптечному бізнесі, торгуючи гуманітаркою. Нічого святого, — повідомляють жителі Мирного.

Після хвилі обурення, заходи таки було вжито. І в аптеці з'явився провізор. Розширеного асортименту медикаментів, який був при Україні, в аптеці немає. Але, порівняно з тим, що було ще 2 місяці тому, ситуація набагато краща. Найнеобхідніші препарати, принаймні, у продажу в наявності.

Раніше ми повідомляли, що в Мелітополі деякі приватні аптеки, вкрадені у власників одразу після захоплення міста, переходять, наче "червоний прапор", від одного до іншого новим господарям. 

 

Джерело

Новости Украины | Последние новости Украины