На його думку, мають бути гарантії безпеки для України.
За словами Єрмака, для початку Росія має піти на 30-денне припинення вогню / фото t.me/brigade95
Мирний процес має розпочатися з 30-денного повного припинення вогню, в тому числі на фронті. Так відповів керівник Офісу Президента Андрій Єрмак у мережі Instagram у на запитання з приводу вірогідності мирного врегулювання в наступні три місяці.
«Є декілька опцій, які передбачають перемовини та тиск. Для початку Росія має піти на 30-денне припинення вогню. Далі включається опція переговорного треку. І тільки в такому разі цей трек буде разом з нашими партнерами. І під час нього ми відстоюємо позицію України, а також моніторимо дотримання припинення вогню. Важливо, щоб мовчав і фронт, і небо», — наголосив він.
Єрмак підкреслив, що гарантії безпеки — це «важлива опція» для України.
Відео дня
Єрмак також відповів на запитання з приводу необхідності підняття військовим зарплат, бо на 20 тисяч не можливо жити. За його словами, питання можливості підвищення заробітніх плат військовим потребує опрацювання.
Він зазначив, що це не його сфера відповідальності, але пообіцяв опрацювати це питання.
«На жаль, це не моя зона відповідальності. Але я дам завдання своєму заступнику Павлу Палісі опрацювати це питання разом з Генштабом, Міністерством оборони і Кабміном», — зазначив Єрмак.
Відповідаючи на запитання з приводу повернення з російського полону цивільних заручників, керівник Офісу президента України, зазначив, що йде робота над вимогою щодо обмінe полонених за формулою «всіх на всіх».
«Вважаю , що рух до миру має обов’язково означати повернення всіх заручників і викрадених Росією українських дітей», — сказав він.
Також Єрмак відповів на запитання з приводу ролі керівника Сі Цзіньпіня в переговорах щодо припинення війни між Росією і Україною. За його словами, Китай має серйозну можливість впливати на позицію російської сторони:
«Пекін купує енергоресурси, допомагає росіянам обходити санкції. Без нього Москва точно не може воювати так, як вона зараз воює».
Можливість припинення вогню в Україні
Як повідомляв УНІАН, Reuters із посиланням на джерело у французькій дипломатичній інституції написало, що США та європейські союзники майже узгодили фінальну пропозицію про 30-денне припинення вогню в Україні. У випадку відмови Москви від пропозиції передбачено спільне запровадження нових санкцій.
Видання зазначає, що напередодні президент США Дональд Трамп повторив заклик до 30-денного безумовного припинення вогню між Росією та Україною і попередив про можливість запровадження санкцій спільно із партнерами, якщо бойові дії триватимуть.