У Полтаві організували курси з керування дронами для ветеранів та їхніх родин: як долучитися

За інформацією: Суспільне Полтава.

Військова медикиня Яна Горохова через пульт керує дроном. Поки що жінка тренується в симуляції на комп’ютері. Суспільне Полтава

"Я мала досвід піднімати дрон ще на тренуваннях у батальйоні. Мені здається, що просто підняти дрон і повести його вперед-назад, як казав викладач, що там стабілізатори, технологічні речі, це не так складно", — розповіла учасниця курсу Яна Горохова.

Курс з експлуатації та управління дронами проводять у рамках проєкту "Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей", розповіла його керівниця Лілія Матвійчук.

Юрій Чеховський, 70-річний переселенець, учасник курсу. Суспільне Полтава

"Цей проєкт розрахований на ветеранів і ветеранок, членів їхніх родин, членів родин військовослужбовців, членів родин померлих і загиблих захисників і безвісти зниклих. У нас є цільова аудиторія, конкретно для якої ми працюємо – це ветерани, ветерани і члени їхніх родин. Але якщо говорити про курси, то у нас є певна кількість людей, які не належать до ветеранського середовища – цивільні, ВПО, наприклад", — повідомила керівниця проєкту Лілія Матвійчук.

"Сам зацікавився тим, що мій онук дуже гарно грає у ці іграшки, думаю, що ж це таке. А зараз це треба для того, щоб бути корисним. Може так статися, що й для військових цілей. Я хочу бути корисним для своєї батьківщини", — розповів учасник курсу Юрій Чеховський.

Керувати дронами навчають з нуля, говорить інструктор Юрій Матвієнко. Курс триватиме місяць. Заняття проводять двічі на тиждень на базі Полтавського університету економіки і торгівлі.

Пульт для керування дроном. Суспільне Полтава

"Курс передбачає, що слухачі мають опанувати всю ту фізику процесу польоту, який застосовується в мультикоптерах, будову і принципи функціонування, навчитися пілотуванню. І от сьогодні ми розпочали саме з тренажером. Крім цього, наші слухачі мають навчитися створювати дрони: правильно підбирати складові, виконувати якісну пайку", — каже інструктор курсу Юрій Матвієнко.

За словами Лілії Матвійчук, навчають учасників курсу безкоштовно. Нині в групі 18 слухачів. У рамках проєкту розробили 11 освітніх програм.

"Реалізує його громадська організація "Центр освіти дорослих Полтавщини" за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини у співпраці з DVV International", — повідомила керівниця проєкту Лілія Матвійчук.

Як розповіла керівниця проєкту, нині триває набір до наступної групи на цей курс. Зареєструватися можна через фейсбук-сторінку проєкту, телефоном або особисто в університеті. Навчання розпочнуть у травні.

Новости Украины | Последние новости Украины