ДСНС
Вчора о 21:48 до служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу в цегляному будинку у м. Новоград-Волинський. На місці події з’ясувалось, що в результаті тривалого використання пічного опалення почали горіти дерев’яні простінки у верхній частині груби та пустоти в стінах.
Також займанню посприяло те, що залізна частина димоходу дещо прогоріла, через що і почали нагріватися дерев’яні конструкції навколо димоходу. Вогнеборці розібрали місце в стіні з якого виходив дим та пролили його водою, а також обстежили горище, аби не допустити поширенню пожежі на покрівлю. За 7 хвилин загоряння локалізували, ще за пів години ліквідували. Вогнем знищено 1,5 м2 стіни. Попередня причина займання порушення правил пожежної безпеки при влаштування пічного опалення.
Подібна ймовірна причина посприяла виникненню пожежі шлакоблочного житлового будинку у с. Товсте Радомишльського району. Рятувальники яких викликали на місце події побачили, що вогнем повністю охоплено двоповерхову будівлю. Через легкозаймистість будинку (стіни були обкладені дерев’яним фальш брусом) та віддаленість місця події до пожежної частини вогонь швидко поширювався та охопив повністю весь будинок, який врятувати не вдалося. Остаточні обставини обох подій встановлюються.
Рятувальники закликають! Перед початком, а також упродовж усього опалювального сезону, слід очищати димарі та печі від сажі, щоб не сталося її займання. Біля кожної груби перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м. Особливо небезпечно сушити й складати на печах та біля топкового отвору — одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали.
У ДСНС України в Житомирській області