У Рівному відкрили виставку «Проти Голіафа» про діячів ОУН-УПА (ФОТО)

Фото: Рівненська ОДА

Сьогодні, 12 жовтня, напередодні Дня захисника України в обласному краєзнавчому музеї запрацювала виставка «Проти Голіафа». Про це повідомляють у пресслужбі Рівненської ОДА.

img-0283.jpg

Експозиція виставки розповідає про вибір та рішення восьми осіб, які мали вплив на історію українського визвольного руху, а саме Степана Бандери, Романа Шухевича, Василя Галаса, Василя Кука, Євгена Грицяка, Катерини Зарицької, Ірини Тимочко-Камінської та Іллі Оберишина.

img-0275.jpg

img-0267.jpg

«Таку експозицію демонструють у всіх областях України, проте вона має надзвичайне значення саме для Рівненщини. На виставці представлені постаті, які є виходцями з нашої області, або ж їх політично-визвольна діяльність була пов’язана з нашим краєм», зазначила заступниця начальника управління культури і туризму Рівненської ОДА Світлана Хомяк.

img-0257.jpg

Виставка створена Центром досліджень визвольного руху, Українським інститутом національної пам’яті та Українським національним інформаційним агентством «Укрінформ».

img-0279.jpg

«Назва «Проти Голіафа» є символічною. Виступ невеликої Української повстанської армії проти двох найсильніших тоталітарних держав викликає аналогії з біблійним сюжетом. Вибір підняти зброю водночас і проти нацистів, і проти більшовиків не був питанням воєнної стратегії. Це був вибір між померти, або померти у боротьбі. У серці кожного із них була віра за взірцем біблійного Давида», — розповів завідувач відділу нової та новітньої історії Рівненського обласного краєзнавчого музею Ігор Марчук.

img-0234.jpg

Читайте також: У Дубно вандали розтрощили новий дитячий будиночок (ФОТО)

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: