У селищі Олика відреставрували найстаріший волинський костел. ВІДЕО

Кілька років тому поляки вирішили відновити будівлю. На це в Міністерстві культури Польщі виділили мільйон євро. Окрім того, гроші збирали і в соцмережах. Реставровували храм польські фахівці за фотографіями. Нині роботи зовні вже завершені, а ось всередині ще тривають, — йдеться у сюжеті 12 каналу.

Перша дерев’яна церква на цьому місці з’явилася ще в 1588-му році за сприяння князя Станіслава Радзивілла — олицького ордината та великого маршала литовського. Згодом тут збудували мармуровий костел. Проект храму розробляли італійці Бенедетто Моллі та Джованні Маліверна.

Споруду виконали у стилі бароко. Незабаром при церкві заснували колегію. У середині 17 століття відкрили духовну семінарію. Нині в храмі відбуваються богослужіння, він належить римо-католицькій церкві. Під час реставрації архітектурної пам’ятки, до речі, не обійшлося і без цінних знахідок, які належали роду Радзивілів. 

Сюди приїжджають туристи не лише з Волині, але й з Білорусі і Польщі. У дні богослужінь можна помилуватися костелом не лише зовні, але й всередині.

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: