
Ілюстративне фото: Білий дім (Getty Images)
Увечері 26 листопада у Вашингтоні пролунали постріли — інцидент стався всього за кілька кварталів від Білого дому. Двоє військовослужбовців Національної гвардії США загинули, а підозрюваного зі смертельними пораненнями затримали.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на американські ЗМІ та секретаря Міністерства внутрішньої безпеки США Крісті Ноем.
За свідченнями журналістів, стрілянина сталася неподалік президентської резиденції, яку негайно заблокували згідно з протоколами безпеки. Урядові будівлі у прилеглому районі також перейшли на режим локдауну, а Федеральне управління авіації тимчасово припинило всі польоти над центром столиці.
Невідомий відкрив вогонь по двох бійцях Нацгвардії. Обох доставили до лікарень у критичному стані, при цьому одному з військових куля влучила у голову.
Сили Національної гвардії та поліція оперативно знешкодили нападника. Попередньо відомо, що його поранили під час затримання. Правоохоронці не виключають, що він міг діяти не сам, тому закликають мешканців триматися подалі від перекритої зони.
Секретар DHS Крісті Ноем підтвердила факт стрілянини та поранення військових.
"Будь ласка, приєднуйтесь до мене в молитві за двох бійців Національної гвардії, яких щойно поранили у Вашингтоні, округ Колумбія. Департамент співпрацює з місцевими правоохоронними органами для збору додаткової інформації", — написала вона.
Президент США Дональд Трамп у своїй соцмережі також відреагував на подію, повідомивши, що нападник отримав тяжкі поранення.
"Тварина, яка відкрила вогонь по двох гвардійцям Національної гвардії, залишивши обох у критичному стані та доставленими до різних лікарень, також важко поранена, але у будь-якому разі заплатить дуже високу ціну. Нехай Бог благословить нашу Велику Національну гвардію, а також усіх військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів. Це справді великі люди", — написав він у власній соцмережі.
Оновлено. Губернатор Західної Вірджинії Патрік Моррісі підтвердив, що обидва поранені нацгвардійці померли у лікарнях. До розслідування долучилося ФБР.

