ВОДОКАНАЛ
Для початку розповімо в кількох словах невеличку передісторію. Нещодавно, 9 вересня 2020 року, на дослідження взяли зразки води з річки між гідропарком та дамбою в мікрорайоні Корбутівка, що в Житомирі.
Про забруднення річки Тетерів тоді повідомив небайдужий чоловік.
Читайте також: На річці Роставиця зафіксовано масштабну загибель риби
Вже готові аналізи проб води з річки, котрі взяли для дослідження того дня. Про це інформують в КП «Житомиріодоканл» міської ради. Що ж показали аналізи?
Фахівці беруть воду для дослідження (ред. 9 вересня). Це саме зразок води №3.
ФОТО: Житомирський рибоохоронний патруль
Читайте також: Протягом трьох днів викрито 12 порушень правил рибальства, — рибоохоронний патруль Житомирщини
«Відібрані 9 вересня, зразки води зі скиду №3 КП “Житомирводоканал”показали перевищення вмісту заліза, хімічний та біологічний склади кисню також не відповідають нормам. Схожі результати отримали і екологи, і екоактивісти, і сам водоканал.
Це зумовлено, в першу чергу, сильною забрудненістю нашої річки, яка є єдиним джерелом водопостачання в нашому місті.
Окрім того, кінець літа — середина осені — пора інтенсивного цвітіння фітопланктону, що також негативно позначається на стані водойм.
Наразі наша станція очистки води, як і подібні станції майже всіх водоканалів України, працює за такою технологією, яка передбачає повернення промивних вод назад у річку.
Розуміючи, що ця технологія застаріла і не відповідає сучасності, ми будуємо нові очисні споруди води, де утилізація мулу не буде шкодити нашій річці, а буде відділятися від води, осушуватися та складуватися на певних майданчиках.
Лабораторією КП “Житомирводоканал” 10 вересня було відібрано ще одні зразки, які демонструють, що за добу вода самоочищується, показники всі в межах норми», — розповідають у водоканалі.
Читайте також: 66-сантиметровий судак — найбільший трофей Malyn boat fest 2020
За матеріалами КП «Житомирводоканал» міської ради