Україна відмовилась від створення фонду корисних копалин у розмірі 500 млрд доларів — Bloomberg

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з міністром фінансів США Скоттом Бессентом в Києві 12 лютого 2025 року. AP

Україна нібито відмовилась утворити фонд розміром 500 мільярдів доларів, який стане частиною угоди про надання США частини мінеральних багатств країни.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власне джерело знайоме з переговорами з української сторони.

Видання зазначає, що фонд мав би компенсувати США допомогу, надану Україні з початку вторгнення Росії. Співрозмовник Bloomberg повідомив, що Україна стверджує, що фактична сума приблизно в п'ять разів менша і становить близько 90 мільярдів доларів.

Іншою причиною відмови є відсутність гарантій з боку США щодо майбутньої військової та фінансової допомоги, пише Bloomberg.

Що відомо про угоду про рідкісноземельні метали між Україною та США

12 лютого Зеленський повідомив, що міністр фінансів США Скотт Бессент привіз в Україну чернетку угоди про доступ до українських корисних копалин на 500 млрд доларів в обмін на допомогу Вашингтона. Президент тоді зазначив, що українська сторона хоче вивчити деталі документа якнайшвидше.

14 лютого стало відомо, що Україна доопрацювала драфт меморандуму щодо партнерства і передала його американській стороні.

15 лютого на полях Мюнхенської конференції безпеки Зеленський заявив, що не дав підписати зі США угоду про рідкісноземельні метали, бо вона не готова для захисту українських інтересів.

The Wall Street Journal з посиланням на поінформовані джерела повідомляло, що угода між Україною та США про доступ до українських корисних копалин може бути підписана вже в суботу, 22 лютого. У коментарі Суспільному співрозмовник в Офісі президента відкинув цю інформацію, й заявив, що підписувати угоду зі США в Україні зараз ні з ким, адже немає американських представників із відповідними повноваженнями. Він додав, що доопрацювання документа триває постійно.

23 лютого президент США Дональд Трамп заявив, що США мають намір укласти угоду з Україною не тільки про рідкісноземельні метали, а й про інші ресурси.

Новости Украины | Последние новости Украины