Українську марку із листоношею Фекетою номіновано в Європі: про цікаве буковинцям

фото з відкритих джерел

Укрпошта ввела в обіг марку «Листоноша Федір Фекета», що номінована у конкурсі PostEurop на найкращу марку Європи-2020 за темою «Давні поштові маршрути».

Марка присвячена легендарному листоноші із села Тур’ї Ремети на Закарпатті, який долав щодня до 60 кілометрів, доставляючи листи. Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу Укрпошти.

«Укрпошта відкриває широкому загалу маловідомих постатей України. Одна із них — листоноша Федір Фекета, який є справжньою легендою та місцевим героєм, бо долати 60 км кожного дня — це дійсно відвага. Професія листоноші, особливо в сільській місцевості — це і відповідальність, і нелегка праця. Бо у віддалених селах, де, крім Укрпошти, не працюють інші установи, для більшості людей листоноша — це і соціальний працівник, і психолог. Зараз ми робимо все можливе, аби такі подвиги, як довгі маршрути, були лише історією, а робота листонош стала легшою та комфортнішою, і відстані до адресатів вони долали на гарних сучасних авто», — розповів генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Поштову марку «Листоноша Федір Фекета» виготовлено тиражем 100 000 примірників, номінальна вартість поштової марки — Z (відповідає еквіваленту 1 дол. США). Зображення на марці виконала художниця Ірина Медведовська. До поштової марки випущено конверт «Перший день”, блок та виготовлено спеціальний поштовий штемпель.

Віддати свій голос на підтримку поштової марки «Листоноша Федір Фекета» у конкурсі PostEurop на найкращу марку Європи-2020 можна за посиланням: posteurop.org/europa2020.

Довідково: Федір Фекета (1789 — 1838) працював листоношею на місцевій ливарні та щодня протягом 30 років пішки доставляв кореспонденцію в будь-яку пору року за будь-якої погоди. Кілька разів на тиждень він долав 25 км з Тур’їх Ремет до Ужгорода, отримував там пошту і повертався до рідного села. Його шлях пролягав гірськими стежками, де доводилося перебиратися через гірські річки. Фекету шанували односельці й за відмінну роботу називали «послом».

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Чернівцях усі пункти готові до ЗНО. Прочитати про це можна ТУТ.

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины