Міністр оборони України Рустем Умєров. Олександр Магула/Суспільне
Міністр оборони України Рустем Умєров за підсумками "Рамштайну" у Брюсселі заявив, що зустріч була продуктивною, наголосивши, що такий формат буде продовжено й надалі.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.
За словами Умєрова, у зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" взяли участь пів сотні країн. Під час засідання обговорили пріоритети на 2025 рік. Міністр оборони підкреслив, що безпекова допомога Україні буде продовжуватися.
"ППО, "Інтерсептори", артилерія, боєприпаси, бронетехніка були в пріоритеті. Отримали дуже потужні пакети допомоги і від кожного з присутніх, що вони будуть продовжувати цю допомогу в цьому році та в майбутні роки", — зазначив Умєров.
Він також розповів, що українська сторона провела двосторонні зустрічі з міністром оборони США та з європейськими партнерами.
"Вважаю, що "Рамштайн" відбувся продуктивно. Домовилися, що "Рамштайн" буде проводитися. Місце й час повідомимо пізніше", — сказав очільник українського Міноборони.
Умєров наголосив, що позиція України лишається незмінною — "ми будемо країною НАТО, будемо країною ЄС, тримаємо свою обороноздатність і будемо це робити".
Також за словами міністра оборони, продовжується робота щодо залучення миротворчих місій:
"Вже декілька місяців наші партнери працюють над цією моделлю, вона сприймається дуже позитивно, модальність обговорюється, формати обговорюються. Сподіваємося, скоро ви теж будете чути результати й щодо цього".