Минулого тижня, з 29 червня по 5 липня, до поліції області надійшли повідомлення про 6 неповнолітніх, які залишили власні домівки. Наразі місцеперебування усіх їх встановлено. У розшуку нині перебуває 16-річна жителька Баранівського району.
– У поточному році до підрозділів поліції області надійшли повідомлення про зникнення 244 дітей і підлітків. Працівники поліції встановили місце перебування 243 розшукуваних. На жаль, маємо 2 два трагічних випадки, коли пошуки закінчувались виявленням тіл. Причини, з яких неповнолітні залишали власні домівки, різні. Але в основному, вони пов’язані або з намаганням привернути до себе увагу дорослих, або через суперечки у родині чи непорозуміння з однолітками, або через перші ніжні почуття, — розповіла начальниця підрозділу ювенальної превенції ГУНП Житомирщини Наталія Гончарук.
Найменшому розшуканому поліцейськими у поточному році – 3 роки. Подія мала місце у м. Андрушівці 12 червня. Малюк зник з місця відпочинку родичів на березі водойми і за кілька годин правоохоронці і громада знайшли його сплячим на узбіччі польової дорозі до найближчого села.
Правоохоронці відзначають важливість оперативності повідомлення до поліції про зникнення дитини. Швидке отримання нами таких відомостей дозволяє залучати до пошуків серед основних і додаткові сили, у тому числі, і технічні засоби. А такий комплекс у рази підвищує шанси швидкого встановлення місця перебування розшукуваного.
Нині продовжуються розшукові заходи 16-річної Вікторії Чупринської з м. Баранівки. Дівчина неодноразово лишала домівку і щоразу її знаходили або люди, або поліцейські упродовж перших діб пошуків. Крайній раз вона пішла з дому 23 червня і дотепер її місцезнаходження невідоме.
Поліцейські звертаються до громадян із проханням повідомити будь-яку інформацію про можливе місцезнаходження юначки до найближчого відділення поліції або за номерами телефонів: (04144) 4-22-24, (096) 420-97-30 або на спецлінію «102».
Водночас правоохоронці звертаються до дорослих громадян, закликаючи відповідальніше ставитися до своїх батьківських обов’язків. Підлітковий вік – складний і для юні, і для батьків. Однак не ігноруйте дитячих проблем і намагайтеся спокійно обговорити речі, які хвилюють ваших підлітків, спробуйте разом знайти правильне вирішення того чи іншого питання або вихід із ситуації, що склалась. Не залишайте дітей наодинці з їх проблемами, не критикуйте і не принижуйте їх погляди. Цікавтеся колом друзів та інтересами дітей, аби мати змогу вчасно зреагувати на тривожні ознаки у розмовах, поведінці тощо.
У разі виникнення неприємних ситуацій, заручіться підтримкою поліції. Телефон «102» працює цілодобово.
Відділ комунікації поліції Житомирської області