За межею бідності живе кожен четвертий українець — Денісова

Фото: Reuters

Омбудсмен розповіла про поширену в Україні «бідність працюючих», коли працевлаштованим людям не вистачає грошей на базові потреби.

Більше чверті українців знаходяться за межею бідності. Про це заявила омбудсмен Людмила Денісова в Facebook після соціального форуму Ради ООН з прав людини у четвер, 8 жовтня, повідомляє Кореспондент.

«Результати здійснюваного мною моніторингу свідчать: більше чверті усього населення України перебуває за межею бідності. Прожитковий мінімум в Україні становить близько $ 75 на одну людину в місяць. Мінімальна заробітна плата українців — $ 176», — написала Денісова.

Хоча рівень оплати праці і збільшився, в Україні спостерігається таке явище, як бідність працюючих. Наприклад, кожному третьому працюючому не вистачає зарплати на необхідні життєві потреби, а кожен другий працездатний працює на умовах вторинної зайнятості.

«Крім того, в Україні на 24% зросла заборгованість з виплати заробітної плати і становить $ 200 млн. Незмінно високим залишається рівень бідності серед осіб пенсійного віку. Пенсію в розмірі нижче або на рівні межі монетарної бідності отримують близько 80% наших пенсіонерів», — додала Денісова.

За її словами, через війну на Донбасі більше 1,5 млн українських громадян були змушені покинути свої будинки. Крім того, бідність поглибилася в умовах пандемії COVID-19, яка спровокувала зростання безробіття.

Також відсутнє належне соцзабезпечення людей з інвалідністю і малозабезпечених громадян, обмежений доступ до дистанційного онлайн-навчання більшості дітей з малозабезпечених сімей.

Нагадаємо, що бідність торкнеться майже половини українців. У НАН спрогнозували, що рівень бідності в Україні в 2020 році зросте на 17% в порівнянні з минулим роком.

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: