За програмою «Шлях»: скільки водіїв із Харківщини перетинали кордон

Про виїзд цих людей просили військові, громадські організації, благодійні фонди або комунальні підприємства.

За допомогою системи «Шлях» чоловіки-водії можуть законно перетнути кордон.

Більше 4500 чоловіків виїжджали з Харківської області до Європи за програмою «Шлях». Саме таку кількість людей вносили спеціалісти ХОВА до всеукраїнської системи «Шлях», яка дозволяє швидко перевіряти водіїв призовного віку, що їдуть за кордон по гуманітарну допомогу. Про це Харківська обласна військова адміністрація повідомила у відповіді на запит щодо кількості людей, яких внесли у систему «Шлях» для перетину кордону України із початку повномасштабного вторгнення по 1 квітня 2023 року. Відповідний запит Сергія Прокопенка опублікований на «Доступі до правди».

«Кількість осіб, які були внесені Харківською обласною військовою адміністрацією до інформаційної системи «Шлях» у період з 18.04.2022 року по 01.04.2023 року, становить 4656 осіб», — сказано у відповіді.

Також у Харківській обласній військовій адміністрації надали інформацію щодо кількості підприємств, установ, організацій та закладів, яким ХОВА надала дозвіл на виїзд за межі України водіїв для перевезення вантажів, необхідних Збройним силам України, а також медичних і гуманітарних вантажів. Це 235 пдприємств.

Нагадаємо, «Шлях» — це система, за допомогою якої чоловіки-водії (волонтери) можуть законно перетнути кордон України під час війни. Її створили для того, щоб усунути корупційні ризики під час видачі дозволів, а також спростити саму процедуру.

Скористатися цією системою можуть водії, які перевозять вантажі для потреб української армії або інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства України. Також сюди входять водії, які перевозять медичні вантажі та «гуманітарку». Для цього потрібно обґрунтувати мету поїздки, надати обсяги вантажів і кількість транспортних засобів. Це подається письмово від імені органу, підприємства, організації, що займаються гуманітарними вантажами. Потім ці звернення подають у Міністерство інфраструктури або обласні військові адміністрації. Тільки після цього дані водіїв можуть внести у систему «Шлях» і погодити у Державній прикордонній службі. Дозвіл надають на один місяць.

Як писав UA-NEWS.in.ua, співробітники Державного бюро розслідувань викрили схему незаконного переправлення чоловіків через державний кордон України. Цей нелегальний канал організував житель Харківщини, який сам утік із країни під час повномасштабної війни. Чоловіки призовного віку переходили вбрід річку, аби дістатися Молдови.

Джерело

Новости Украины | Последние новости Украины