Арина Калашнікова з Луганщини. Кадр з відео/Суспільне Донбас
"Мені хочеться відмежуватися від усіх цих буденних справ, дуже важко. Я для дитини все, для донечки, бо вона в мене тяжко, що перший раз у 2014 році це все пережила, що у 2022-му. Дуже тяжко. Ми її, грубо кажучи, витягували з того світу", — розповідає переселенка.
У Дніпрі жінка почала водити дитину до гуртка з малювання, а тепер і сама вирішила відвідати різдвяний майстер-клас, який влаштували благодійники.
"Тут я для себе, я відпочиваю душею", — ділиться учасниця заходу.
Двічі переселенка Катерина Листопад на арттерапії в Дніпрі. Кадр з відео/Суспільне Донбас
Катерина Листопад також двічі переселенка. У 2014-му переїхала до Сєвєродонецька з окупованої тоді частини Луганщини, а минулого року з чоловіком та донькою виїхала до Дніпра.
"Взагалі вдома ніяк я не пов’язана з малюванням, тому що робота, дитина, родина — на малювання немає часу. Подумала, що це буде гарною нагодою відпочити, хоч на якийсь час забути про погані думки та переключитися на позитивний лад. Хочеться просто розслабитись та намалювати так, як відчуваєш", — зазначає учасниця майстерки.
Співробітниця благодійного фонду Поліна розповідає, малювання — той вид мистецтва, де людина може зобразити все, що хоче, про що мріє.
Арттерапія для переселенок в Дніпрі. Кадр з відео/Суспільне Донбас
"Складні часи, багато емоцій. Зазвичай — це негативні емоції, переживання. А ці люди — вони ще й інтегруються в нове суспільство, в новому місці, або в новому регіоні для себе. І саме для того, щоб вони змогли знайти нових друзів, можливо, просто поспілкуватись з однодумцями, розслабитися, помалювати й створити свій власний такий новорічний шедевр — саме для цього ми створили цей проєкт", — пояснила менеджерка з комунікації БФ "Raise of Ukraine" Поліна Коляда.
Цього разу захід відвідали 20 жінок з різних регіонів. Серед них були також дружини військовослужбовців, розповіла Поліна.
Раз на тиждень переселенки долають стрес малюванням. Кадр з відео/Суспільне Донбас
За словами менеджерки з управління проєктами фонду Альони Кравченко, переважно такі майстерки орієнтовані на дітей-ВПО, натомість благодійники планують запровадити їх на регулярній основі й для дорослих. Зокрема майстер-класи з малювання для жінок хаб проводитиме раз на місяць.
"Ми більш зосереджені на дозвільному напрямку, щоб вони могли розвантажити й стабілізувати свій психоемоційний стан. Могли забути про ті страхи", — підкреслила представниця благодійного фонду.