фото з відкритих джерел
Мелітополь залишився без свого символу. Натомість замість ароматної місцевої ягоди окупанти привезли мелітопльцям — китайську черешню за нечуваною ціною.
Після приходу окупантів у Мелітополі не хоче рости навіть черешня. Гауляйтери щороку ділять шкуру невбитого ведмедя.
А ту ягоду, яку все ж вдається зібрати, продають утридорога.
Цього року черешня опинилася під ударом через квітневі заморозки.
Тепер побоювання аграріїв підтвердилися — вимерзло 90% врожаю. Замість розширення ринків, на яке розраховували окупанти, на них, як і на самих мелітопольців, чекає розчарування.
Про це пропагандистським джерелам розповів призначений окупаційною адміністрацією керівник підприємства «Мелітопольська черешня» Олексій Руїн:
— Побило 90 відсотків урожаю. Що буде далі — поки що прогнозів не будуємо. У нас 200 гектарів садів, черешні в такому великому обсязі, як торік, уже точно не буде. У 2024-му ми зібрали понад 100 тисяч тонн ягоди, поставляли її у великі мережі. Наша черешня їхала в Москву, Санкт-Петербург, Казань, Уфу. І, звичайно ж, у великому обсязі вона була на ринках Запорізької області. Ми чекаємо кінця травня, коли ягода має почати достигати, але вже зрозуміло: великого врожаю не буде, — засмучується зрадник, який не тільки завідує черешнею, а й фінансує вбивць.
скріншот тг-каналу окупантів
Руїн промовчав про головне: черешня хоч і їхала в Росію, але за такими цінами, що самі росіяни були шоковані.
Тепер черга бути шокованими — у мелітопольців. Своєї черешні не буде. Зате за словами мелітопільців, у місті торгують китайською черешнею. За кілограм просять п'ять тисяч рублів.
Коли в місті, де черешня — частина самоідентичності, торгують китайською, це вже не про погоду. Це про окупацію. У Мелітополі не приживається навіть черешня.