З коронавірусом зіштовхнулися вже десятки тисяч жителів Чернігівщини. Більшість з них лікувалися та продовжують лікуватися вдома. Проте досить великій кількості хворих допомогу надавали у лікарнях. Уряд обіцяв, що лікування від коронавірусу для людей буде безкоштовним. Однак, за що компенсація не передбачена?
Пацієнтів із легкою та середньою формами тяжкості, які не мають показань до госпіталізації, рекомендовано лікувати в амбулаторних умовах. Рішення про місце лікування приймає сімейний лікар, з яким пацієнт уклав декларацію.
За необхідності лікар призначає тест на коронавірус – швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2 або ПЛР. Також лікар, оцінивши стан пацієнта, може виписати електронне направлення на інші додаткові обстеження чи аналізи. Обстеження за електронним направленням мають бути безоплатними. Але якщо ви вирішили зробити це на власний розсуд, то платити маєте самі.
Крім того, якщо людина лікується вдома, то й за ліки платить сама. Відшкодування не передбачене.
Безкоштовну допомогу хворий може отримати лише при госпіталізації. Так само й усі ліки, що передбачені медичним протоколом, він також має отримувати безоплатно.
Тож, якщо у госпіталізованих хворих та їхніх родичів вимагали гроші за ліки та інші матеріали, слід скаржитися в Національну службу здоров’я України.
Нагадаємо: на Чернігівщині безкоштовна «гаряча» телефонна лінія з протидії COVID-19 працює за номером 0800507070 у робочі дні з 8:00 до 17:00 (обідня перерва 13:00 – 14:00).