Органи прокуратури Житомирщини беруть участь у впровадженні Програми відновного правосуддя для неповнолітніх, які є фігурантами кримінальних проваджень та підозрюваними у вчиненні злочинів, дія якої з квітня цього року розповсюджена на території всієї України.
Очікується, що запровадження цієї Програми лише у Житомирській області цьогоріч сприятиме виведенню близько 40 неповнолітніх із кримінального провадження на ранніх стадіях та вжиттю узгоджених заходів для їх ресоціалізації, з метою запобігання повторного вчинення злочинів.
Про це повідомила ювенальний прокурор відділу ювенальної юстиції прокуратури області Людмила Кучер.
Прокурор додала, що для України це принципово новий підхід у правосудді для неповнолітніх, застосування якого в інших країнах вже дало позитивні результати.
«Ключовим аспектом у запровадженні відновного правосуддя для неповнолітніх є тісна взаємодія та координація не лише ювенальних прокурорів із правоохоронцями та психологами, а й інших учасників, зокрема осіб, що вчинили правопорушення та потерпілих», — зауважила Людмила Кучер.
Прокурор також додала, оскільки нові формати роботи раніше не застосовувалися, то, з метою результативного впровадження єдиних підходів до практичного застосування Програми ювенальні прокурори також будуть вчитися. Тренінговим центром прокурорів України розроблено спеціальний цикл занять з надання методичної допомоги процесуальним керівникам у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх.
Перший такий тренінг, у якому взяли участь 17 ювенальних прокурорів області, вже відбувся в режимі он-лайн на платформі ZOOM.
Довідково. З метою запровадження найкращих світових практик у сфері юстиції щодо дітей, пілотний проект Програми, відповідно до спільного наказу Генерального прокурора України та Міністра юстиції України, розпочато у січні минулого року у шести областях. Із квітня цього року проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину», запроваджується у всіх інших областях.
Пресслужба прокуратури Житомирської області