Заступник Кличка отримав підозру: справа стосується забудови парку за «туалетною схемою»


Заступник Кличка отримав підозру: справа стосується забудови парку за "туалетною схемою"

Фото: ЛУН

Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру заступнику голови Київської міської державної адміністрації Петру Оленичу. Про це повідомила пресслужба НАБУ, а сам чиновник підтвердив.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

Справа стосується спроби побудувати житловий комплекс в парку «Нивки», Оленичу інкримінують зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу).

За версією слідства, у листопаді 2019 року Оленич (тоді – директор Департаменту земельних ресурсів КМДА) подав на розгляд Київради проєкт рішення про передавання в оренду 0,6 га заповідного фонду приватній компанії під будівництво житлово-офісного комплексу.

«Аби забезпечити гарантоване голосування за проєкт рішення, посадовець зазначив у пояснювальній записці, що ділянка не належить до природно-заповідного фонду. Це не відповідало дійсності», – йдеться в повідомленні.


Заступник Кличка отримав підозру: справа стосується забудови парку за "туалетною схемою"

Оленич вважає, що НАБУ ввели в оману.

«Що буває, коли НАБУ вводять в оману? Воно вручає підозру. Справа стосується нібито незаконного проєкту рішення Київради, на підставі якого прийнято рішення про відведення земельної ділянки. Департамент земельних ресурсів діяв згідно з чинним законодавством і на підставі рішення Київської міської ради. Всі дозволи й містобудівна документація були видані ще у 2017-18 роках (до зайняття мною посади), а проєкт погоджений відповідними органам влади», – сказав він.

Деталі справи

У 2013 році ТОВ «Українська марка» придбала у ПАТ «Радіант» оранжерею і сарай на Табірній вулиці, 28. Через чотири з половиною роки компанія почала процедуру відведення земельної ділянки, на якій це майно розташоване, під забудову.

Таку схему забудови називають «туалетною»: спочатку орендар оформлює власність на якусь маленьку будівлю (як туалет, звідси й назва), а потім на цій підставі йому виділяють землю навколо.

19 грудня 2019 року Київська міська рада вирішила передати Українській марці земельну ділянку під забудову, і у 2020 році з компанією уклали договір оренди на п’ять років.

Рішення Київської міської ради у 2021 році вдалося скасувати через суд.

У рішенні вказано, що спірна земельна ділянка належить до природно-заповідного фонду, а її забудова унеможливить збереження цілісності парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Нивки».

Крім того, суд звернув увагу на неспівмірність земельних вимог Української марки та площі нерухомості, якою вона там володіє.

«Товариством ініційовано набуття права користування земельною ділянкою природно-заповідного фонду площею 0,6005 га, яка у 10 разів перевищує площу нерухомого майна, яке придбало товариство для цілей, що не пов’язані з користуванням таким майном, а саме, для нового будівництва», – йшлося в рішенні.

За результатами розгляду справи колегія суддів Північного апеляційного господарського суду скасувала рішення суду першої інстанції та визнала незаконним рішення Київської міської ради про передавання в оренду земельної ділянки товариству «Українська марка» на вул. Табірній, 28 у м. Києві, а також визнала недійсним відповідний договір оренди.

Джерело

Новости Украины | Последние новости Украины