Завершено термомодернізацію Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру

Будівля Полтавського онкодиспансеру повністю готова до зими. Днями там завершили утеплення приміщення, яке здійснювали в межах програми Президента «Велике будівництво».

«Сьогодні медицина — один з основних пріоритетів роботи. Цього року Полтавщині дійсно є чим пишатися: добудували новий корпус обласного кардіоцентру, відремонтували приймальне відділення обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського, оновили автопарк швидкої допомоги — 165 автівок і, завершили термомодернізацію онкологічного диспансеру», – говорить голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Онкодиспансер побудували в 1970-их роках. І відтоді капітальних ремонтів тут не проводили,  лише косметичні та поточні. А проблеми накопичувалися. Холодні палати та операційні, вологі стіни у кутових приміщеннях і дах, що протікає. Крім того гостро стояло питання енергозбереження в осінньо-зимовий період.

Роботи з термомодернізації приміщення тривали з 2018 року.

«Це був надзвичайно складний, поетапний процес з утеплення будівлі на площі 6120 м2 та капітальний ремонт покрівлі на 3150 м2, – говорить головний інженер онкодиспансеру Леонід Кошель. – Підрядна організація з Харкова використовувала мінеральну вату товщиною 10 см. На стінах сформувався так званий сандвіч – каркас, мінеральна вата, вітрозахист та вітробар’єр, а далі – металеві касети».

Результати термомодернізації будівлі лікарі та пацієнти відчули ще до завершення робіт.

«Минулої зими по теплу економія була 30 %. Якщо перевести це в гроші, то в опалювальний сезон заощадили 300 тисяч гривень. І це без урахування ремонту покрівлі на той час. Вона в свою чергу допоможе зекономити ще. Таким чином мета даного проєкту – це енергозаощадження щонайменше на 45%, яке ми сповна відчуємо через пару місяців», – говорить головний лікар Полтавського обласного клінічного онкологічного диспансеру Орест Вовк.

Загальна вартість робіт – 18 мільйонів гривень. Крім того, минулого року в лікарні замінили 180 вікон на металопластикові.

Загалом в онкодиспансері вісім відділень. Два з них – хіміо- та променевої терапії – вже оновилися. Медики констатують: і зовнішні, і внутрішні перетворення – справа не одного дня, але сподіваються, що крок за кроком, але кожне відділення і вся територія матимуть взірцевий вигляд.

Публікація створена за матеріалами ОДА

Читайте також: Полтавські медики отримали 12 новеньких атвівок

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: