Завтра у Полтаві проведуть вечір пам’яті Софії Русової

18 лютого до 165-ої річниці від дня народження Софії Русової проведуть просвітницький захід «Знайомство з Софією Русовою».

Організатори — Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті, Агенція креативного туризму «Фейєрверк мрій», Громадська молодіжна організація «Сокіл».

Просвітницький захід на честь видатного педагога, борця за незалежність України в 20 ст. Софії Русової відбудеться о 18:00, у міському будинку, у якому мешкала в Полтаві родина Русових. Адреса: Полтава, пров. Воскресенський узвіз, буд 3, поруч із Полтавським музичним коледжем ім. Миколи Лисенка.

Довідково: Софія Русова  мала шведсько-французьке коріння, проте все своє життя присвятила боротьбі за державність України, розвитку української педагогіки та культури.  Будучи 15-річною дівчиною вона відкрила перший дитячий садочок у Києві, а її теза «Україні – українська школа» сколихнула громадськість початку ХХ століття. За свої переконання Софія Русова відбула не один арешт та ув’язнення, а в її з чоловіком помешканні вперше прозвучав маніфест авторства ідеолога українського націоналізму Миколи Міхновського «Самостійна Україна»…Організатори  познайомлять вас з цією надзвичайною жінкою та розкрити важливість її з чоловіком внеску в досягнення української державності. “Нація народжується коло дитячої колиски, лише на рідному ґрунті, серед рідного слова, пісні здатна вирости національно свідома дитина”
Такі думки популяризувала людина в жилах якої текла шведсько-французька кров, але в серці оселилася Україна.

Читайте також: 5 членів бригади Центру ПМСД №1 пройшли навчання з імунізації

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: