Збірна України з хокею обіграла Естонію та вийшла у фінальний раунд кваліфікації ОІ-2026

Сборная Украины по хоккею. Фото — facebook.com/fhu.com.ua

Збірна України з хокею у результативному поєдинку переграла Естонію та достроково посіла перше місце у групі J пре-кваліфікаційного турніру Олімпіади-2026 – 5:3.

Команді Дмитра Христича для вирішення завдання була потрібна перемога з будь-яким рахунком. Українці потужно провели перший період, за підсумками якого зуміли повести з великим рахунком. При цьому естонці аж ніяк не виглядали хлопчиками для биття, створивши низку хороших моментів за рахунку 1:0.

Другий період було відзначено масованим обміном моментами. Український голкіпер Богдан Дьяченко здійснив кілька сейвів, але все одно 20-хвилинка залишилася за естонцями.

Чим ближче було до кінця поєдинку, тим більше давалася взнаки нервова напруга. Синьо-жовті віддали ініціативу, але не використали шансів у контратаках, а самі пропустили втретє. Ситуація була близька до критичної, але інтригу зумів поховати Олександр Пересунько, який реалізував вихід віч-на-віч.

Таким чином, команда Христича достроково виграла свій квартет та пройшла у фінальний етап олімпійської кваліфікації, незалежно від результату поєдинку між поляками та корейцями. Нагадаємо, раніше синьо-жовті розгромили Південну Корею (4:0) та у серії булітів переграли команду Польщі (3:2).

Національна команда України пройшла далі у фінальний раунд олімпійської кваліфікації. Фінальний раунд – ще один груповий етап. Тільки найкращі команди у кожному з квартетів проб’ються безпосередньо на олімпійський турнір у Мілані, який відбудеться у лютому 2026 року.

• Пре-кваліфікаційний турнір Олімпіади-2026. Група J. 3-й тур

Україна – Естонія – 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)

Шайби: 1:0 – Мазур (Мережко, Трахт, – більш.), 02:29. 2:0 – Пангелов-Юлдашев (Денискін, Гребеник), 15:59. 3:0 – Лялька, 17:17. 3:1 – Аррак (Рооба, Фурса), 23:29. 4:1 – Фадєєв (Пересунько), 24:33. 4:2 – Васьонкін (Віітанен), 26:41. 4:3 – Віітанен, 55:53. 5:3 – Пересунько (Лялька), 57:40