«Зелена Сцена» чекає на виступ єдиної в світі soul-бандуристки — KRUTЬ

Вперше зі своїм виступом до Чернігова на «Зелену Сцену» приїде талановита дівчина родом з Хмельницького – Марина Круть (KRUTЬ). В суботу 15 серпня, вона готова заворожувати чернігівців та гостей міста своєю унікальною грою на бандурі та співом. Цей день на «Зеленій Сцені» проходитиме у рамках проєкту «Молода Українська Музика I Кіно», який цього року підтримав Український Культурний Фонд. В межах проєкту чернігівці побачать і почують два чудових українських музичних колектива, а також подивляться прекрасне українське кіно.

Зі своїм інструментом Марина не розлучається вже більше 15 років, взявши бандуру до рук ще у 8-річному віці. Професійно грати навчалась у Хмельницькій дитячій школі мистецтв та в Хмельницькому музичному училищі ім. В. І. Заремби.

Першим досвідом виступів на великій сцені стали майданчики Китаю, куди співачка поїхала у 18 років. Після цього було багато роз’їздів по всім континентам нашої планети, перемоги та набуття статусу лауреатки численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Вже у 2016 році Марина Круть вирішила незважаючи ні на що розпочати свою сольну кар’єру. Того ж року вона створила унікальний та єдиний у своєму роді гурт KRUTЬ. Його окрасою і стала та сама бандура, до якої линула ще маленька Марина.

— Я вибрала саме такий інструмент, адже бачила у цьому відголосок та вібрації себе. Бандура – нерозкрита і недооцінена. Я бачу у ній великий потенціал і перспективу. При чому світову перспективу і потенціал. От побачите, що так і буде, — говорила Марина Круть в інтерв’ю Styleinsider.

Марину називають єдиною в світі soul-бандуристкою, адже її фішка – це поєднання етнічного та сучасного звучання. Так, поєднань етно з тою ж електронікою багато, але це більш для фонового ефекту. В музиці ж KRUTЬ, робиться акцент на вишуканій грі на бандурі у поєднанні із заворожуючим вокалом. За словами Марини, під час запису нових пісень та альбомів вона разом з музикантами намагається не допускати шароварщини, з якою в декого може асоціюватись бандура. Перш за все, музика має бути стильною та чіпляти слухачів за живе.

Своє сходження на велику сцену KRUTЬ намагалась прокласти й через талант-шоу «X-Фактор» та «Голос Країни». Виступи на них були не дуже то і вдалими, а сама Марина вважає, що хоч про неї і дізнались дуже багато нових людей, але участь в талант-шоу була її фіаско.

— Вважаю, що участь як в «X-факторі», так і в «Голосі країни» була моїм фіаско. Я не робила й половини з того, що могла. Пояснюю це зараз для себе тим, що мала внутрішній бар’єр до виконання чужих пісень. Після участі в талант-шоу точно зрозуміла, що конкурси – це не моє, — зазначилаМарина в інтерв’ю Studway.

Окрім двох талант-шоу, співачка взяла участь і у відборі на Євробачення 2020, з яким була зовсім інша історія, аніж з «фактором» та «голосом». На відборі KRUTЬ могла показати на загал виключно свою музику, а не кавери на відомі хіти. Марина потрапила до фіналу, але програла там гурту «GO-A», і зважаючи на ситуацію з коронавірусом вважає цей результат більше вдалим, аніж навпаки.

Музика не для хайпу

Основний принцип у творчості KRUTЬ – це не робити популярну музику для радіо, на якій можна багато заробити. Треба навпаки, створювати унікальну музику, на якій можна виростити своїх слухачів.

— Мене засмучує ментальність людей, які слухають бум-бум. Але мене ще більше засмучують музиканти, які намагаються піти коротким шляхом і здобути хайп, зробивши по принципу «папрощє біт». Це деградація. Ніколи не можна думати про цільову, слухача і на яке радіо це зайде, коли ти створюєш щось. Це дно. Слухача треба ростити. Говорить спочатку музикант, а слухач – слухає, а не диктує. Можливо, я ніколи не буду широко відома із таким принципом. Але я роблю музику не для хайпу, бо якби для хайпу, то вже давно би розбила собі об голову бандуру на сцені якогось фестивалю або постила кавери на Олега Винника, — каже Марина Круть в інтерв’ю Styleinsider.

Незважаючи на все вищевказане, у Марини є ті кого вона поважає та слухає як в українському, так і в світовому шоу-бізнесі.

— За естетикою мені дуже подобаються «ДахаБраха», SunSay, ті ж TVORCHI. Зі світових зірок… Знаєш, в якийсь момент я почула Біллі Айліш, і вона мені надзвичайно сподобалася. Причому я почала слухати її десь буквально взимку, уже після всього хайпу, який вирував навколо її постаті. Ніколи не слухаю те, про що всі говорять, просто тому, що не хочу зливатися з масою. Проте послухавши в грудні альбом «When We All Fall Asleep, Where Do We Go?», я зрозуміла, що цей хайп був абсолютно заслуженим, хоча пісня «Bad Guy» з усього альбому мені подобається найменше. У решті композицій, майже у кожній, вона просто неймовірна і руйнує всі стереотипи, — розповідає Марина порталу Studway.

P.S. Першими в цей день виступатимуть хлопці з Києва гурт JonathanLivingston, а завершувати проєкт «Молода Українська Музика I Кіно» на Зеленій Сцені буде ексклюзивний кінопоказ дебютної повнометражної комедії українського режисера Антоніо Лукіча – «Мої думки тихі». Звукорежисер Вадим (Андрій Лідаговський) переживає часи невдач. І ось доля посміхається — Вадиму пропонують записати звуки українських тварин. Платити за роботу буде канадська компанія. Цікавий проєкт захоплює хлопця, і він збирається в дорогу. Якщо пощастить записати спів рідкісної качки, то його навіть в Канаду запросять. У творчі пориви сина вносить трохи приземленості і повсякденного побуту мама (Ірма Вітовська). Щоб поспілкуватися з сином, вона вирішує їхати записувати звуки разом з ним.

Матеріал підготовлений за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою автора.

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины