Президент України Володимир Зеленський під час поїздки на Черкащину, 5 лютого 2024 року . Фото: Офіс президента України
Новий справедливий механізм бронювання від мобілізації працівників підприємств, які підлягають військовому призову, мають намір розробити в Україні.
Про це повідомив президент Зеленський під час своєї поїздки на Черкащину.
Він наголосив, що з одного боку не можна залишати військових без ротації, а з іншого — важливо зберігати економіку. Тому в Офісі глави держави планують йти за формулою "ти воюєш або працюєш на державу".
"Ми всі підтримуємо наших воїнів, але без людей, які працюють, не буде заробітних плат. Зберігати економіку дуже потрібно. Але при цьому ми повинні не забувати: ми не можемо залишити хлопців на передовій без ротації. Це також дуже важливо. Сьогодні це пріоритет. Тому ми дотримуємося цієї формули: ти воюєш або працюєш на державу", – сказав Володимир Зеленський.
Зеленський відзначив, що важливо знайти формат підтримки бізнесу, який працює відкрито та сплачує податки.
"Я попросив наших економістів і правоохоронців розробити особливий підхід до бізнесу, який повністю працює "в білу". Чесного українського бізнесу, щоб до таких людей на час війни не було питань від податківців і правоохоронців", – зазначив президент.
За його словами, такий захист від держави має стосуватися не лише керівників та власників компаній, а і їхніх працівників.
Що відомо про законопроєкт щодо мобілізації
26 грудня Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".
До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.
Уряд 11 січня офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.
11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.
30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у МО вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.