Знахідка сторіччя! На Житомирщині розкопали унікальний скарб тисячолітніх монет

Про це на власній Фейсбук-сторінці повідомив Олександр Алфьоров — кандидат історичних наук, член Вищої Ради Національного Корпусу.

Сьогодні, 28 серпня, в селі Городниця Новоград-Волинського району Житомирської області передають скарб — срібні монети часів Святополка Ярополковича, а також Володимира Святого. За словами науковця, знайдено 32 монети, котрі є першими срібниками Русі-України. Скарбу по праву можна приписати національне значення! Більше сторіччя археологи, історики, науковці не мали справи з такими знахідками!

Срібники датуються 1000-1019 роками. На них зображено поважного Київського князя, а на звороті монет — тризуб (у Володимира Святого), у Святополка ж Ярополковича на зворотному боці срібняка — двозуб.

Олександр Алфьоров розповідає, що вчора, 27 серпня, пізно увечері знайомі вийшли з ним на зв’язок і повідомили, що такий сенсаційний скарб був знайдений за абсолютно побутових обставин. І науковець, і його знайомі одразу ж порозумілися, зійшовшись на думці, що ці монети дійсно є знахідкою сторіччя і їх, звісно ж, необхідно передати Державі, аби все було законно!

А поки тривала передача унікальних срібників, науковець обіцяв ділитися подробицями сенсаційної події, публікувати і фото, і відео. Окрім того, Олександр Алфьоров звертається до всіх користувачів соціальних мереж ділитися його дописом з цим повідомленням. Варто ще й убезпечити передачу скарбів, адже це, без пафосу, безпрецедентна, визначна подія за всі роки незалежності нашої держави.

Як говорить сам науковець, срібняки в жодному разі не повинні втратися «на калідорах», натомість їх необхідно передати в музей, де їм і місце. Поки ж пан Олександр, з дозволу громадськості, нарікає знахідку і для науки, і для історії «Городницьким скарбом».

Анонсував науковець і розширене відео на його власному Ютуб-каналі, де буде детально висвітлена передача монет. Отож, ми обіцяємо й собі поділитися відео, яке з’явиться, у соціальних мережах!

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: